Inwestuj w waluty na platformie eToro
Pozostałe

Zakładając firmę od podstaw

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Założenie działalności gospodarczej obecnie nie jest trudnym przedsięwzięciem. Wystarczy wpis do CEDIG i praktycznie w ciągu jednego dnia mamy swoją firmę. Całkiem inaczej wygląda założenie spółki, które wiąże się to ze sporządzeniem aktu notarialnego, ale też i z większymi opłatami. Jednak zakładając przez Internet spółkę można znacznie obniżyć koszty.

Pomysł

Priorytetem jest uzmysłowienie sobie czym dokładnie ma się zajmować firma. Trzeba dokładnie przeanalizować swoje możliwości w tym względzie oraz ideę, która ma się sprzedać. Należy skupić się na obranym kierunku działalności i nie marnować swojego czasu na tysiące drobnych działań, które przynoszą niskie dochody.

Konkurencja

Ważnym aspektem działania na rynku jest znajomość konkurencji w danej branży oraz popytu jaki panuje na rynku. Zarówno zbyt jak i konkurencja zależą w dużej mierze od tego, gdzie prowadzimy firmę. Większe aglomeracje posiadają o wiele lepsze zaplecze dla przedsiębiorstw. Warto pomyśleć o tym przed założeniem firmy, aby nie męczyć się z przenosinami interesu. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani od razu inwestować w wynajem długoterminowy, zawsze możemy skorzystać z biura na godziny chcąc założyć firmę we Wrocławiu czy innym większym mieście.

Sprawdź biura na godziny na CitySpace.pl.

Cel

Robiąc rozeznanie na rynku, nie należy tracić z oczu celu, jaki został ustalony przy zakładaniu firmy. Jasne określenie celu oraz strategia jaką obierzemy, by ten cel osiągnąć pozwoli nam na łatwiejsze rozeznanie oraz uniknięcie zamieszania przy natłoku codziennych zadań.

Możliwości

Większe miasta mają nie tylko większe możliwości zbytu i rozwoju, ale i eksportu dzięki dobrym węzłom komunikacyjnym. Planując takie etapy w swojej działalności należy uwzględnić założenie firmy w bardziej korzystnym miejscu, ewentualnie rozważyć założenie filii, jeśli firma składa się z większego zespołu. Na początku wystarczy poszukanie odpowiedniego biura na wynajem czy nawet wirtualnego, aby mieć dodatkową siedzibę firmy. Ostatnio nowym kierunkiem wśród MŚP są takie miasta jak Katowice czy Wrocław, które posiadają bogaty program rozwoju dla przedsiębiorców.

Strategia

Mając wytyczony cel lub cele należy następnie zaplanować w jaki sposób go osiągnąć. Do tego właśnie służy strategia, która jest szeregiem podejmowanych czynności oraz działań i gromadzenia potrzebnego do osiągnięcia swoich założeń, narzędzi i instrumentów. Od zbierania kapitału po szereg innych przedsięwzięć, mających zapewnić osiągnięcie celu.

Samo założenie firmy nie stanowi większego problemu i jest to jedno z najłatwiejszych działań w prowadzeniu biznesu. Tak naprawdę należy zacząć od takich podstaw jak biznes plan czy strategie rozwoju firmy. W dużej mierze, to dopracowanie tych szczegółów stanowi o powodzeniu przedsięwzięcia.

Źródła:

  1. http://www.blue-bell.pl/od-czego-zaczac-zakladanie-firmy – „Od czego zacząć zakładanie firmy?” [stan z 2018-10-30].
  2. http://www.edoor.edu.pl/home-office-w-zadnym-wypadku-o-zaletach-pracy-poza-domem – „Home office w żadnym wypadku – o zaletach pracy poza domem” [stan z 2018-10-30].

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz