Wymiana walut

Poczta Polska nawiązuje współpracę z MoneyGram

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Poczta Polska, Bank Pocztowy i firma specjalizująca się w międzynarodowych transferach pieniężnych MoneyGram, nawiązały współpracę, dzięki czemu możemy przelewać pieniądze do innych krajów w placówkach Poczty Polskiej lub z rachunków prowadzonych przez Bank Pocztowy. Transferów można dokonywać do ponad 200 krajów na całym Świecie. MoneyGram, posiada na wszystkich kontynentach ponad 350 000 punktów odbioru pieniędzy, które są dostępne zaledwie w kilka minut po zleceniu przelewu. Pieniądze można wysłać wpłacając gotówkę w placówkach Poczty lub też w formie przelewu z rachunku w Banku Pocztowym.

Okazuje się, że do nawiązania współpracy z MoneyGram skłoniła Pocztę Polską zwiększająca się ilość przelewów wykonywanych do innych krajów. Jest on spowodowany min. napływem do naszego kraju emigrantów z Ukrainy czy innych państw. To właśnie min dzięki nim, liczba wysyłanych pieniędzy z Polski dosyć szybko rośnie.

W związku z nową usługą wypowiedział się Grzegorz Kurdziel, członek Zarządu Poczty Polskiej: „Dążymy do tego, by nasi klienci mieli do dyspozycji możliwie szeroki wachlarz nowoczesnych usług, zarówno pocztowych, jak i finansowych. W swojej ofercie mamy produkty bankowe i ubezpieczeniowe, a od teraz również możliwość nadania międzynarodowych przekazów MoneyGram na cały niemal  świat w blisko 4 700 placówkach pocztowych. Dzięki naszej sieci jesteśmy praktycznie dostępni w każdym miejscu w kraju i to jest nasz ogromny atut i wygoda dla klientów. Poczta Polska jest godnym zaufania i wiarygodnym partnerem, któremu klienci bez obaw powierzają swoje pieniądze .”

Z kolei Robert Kurszakiewicz czyli Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego dodał:

„Bank Pocztowy w Polsce ze swoją ofertą dociera najbliżej Klientów. Teraz, dzięki rozszerzeniu współpracy z MoneyGram o możliwość wysyłki pieniędzy za granicę także z poziomu placówek Poczty Polskiej, ta bliskość Klientów nabiera nowego, transgranicznego znaczenia. Grupa Poczty Polskiej staje się tym samym największym w kraju agentem MoneyGram, a Bank Pocztowy udostępnia Klientom kolejne rozwiązanie – atrakcyjne także z punktu widzenia obywateli Ukrainy. Już dziś nasza oferta dla tej grupy Klientów jest konkurencyjna – dostępna jest strona www Banku Pocztowego w języku ukraińskim, ograniczyliśmy do jednego liczbę dokumentów wymaganych do otwarcia konta przez obywateli Ukrainy, udostępniliśmy dedykowany obsłudze w języku ukraińskim numer Contact Centre, a wkrótce w wybranych placówkach pojawią się znający także ten język doradcy Klientów.”

Na dodatkowe promocję, będą mogli zwrócić uwagę obywatele Ukrainy, którzy będą wysyłać pieniądze do swojego kraju. Będą mogli oni wysyłać środki na specjalnych warunkach, w ramach Promocji: „Premia za transfer na Ukrainę” Oprócz tego, wysyłka do Ukrainy będzie intensywnie reklamowana zarówno w Internecie, jak i w formie ulotek i bilbordów.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz