Wymiana walut

Ile można zarobić na wymianie walut w Internecie

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Wymiana walut w Internecie, staje się coraz bardziej popularna. Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze, kantory online coraz mocniej reklamują się w ogólnodostępnych mediach, po drugie coraz więcej osób nie boi się dokonywać transakcji finansowych w Internecie, a po trzecie, jest to po prostu opłacalne. Albowiem kursy walut jakie widzimy w kantorach internetowych, są o wiele bardziej korzystne niż w kantorach stacjonarnych, nie mówiąc już o bankach. Ile na takiej wymianie możemy zarobić? Poniżej to wykażemy.

Załóżmy, że chcemy wymienić 1000 funtów. Jest to dosyć popularna waluta, gdyż wielu Polaków pracuje w Wielkiej Brytanii i później po przyjeździe do kraju wymieniają ją oni na złotówki. Jeżeli sprawdzimy kurs tej waluty w banku PKO BP, to stwierdzimy, że za jednego funta bank ten zapłaci nam 4.6000 zł. A więc za nasze 1000 funtów dostaniemy 4 600 zł. Natomiast gdy zdecydujemy się na wymianę walut w Internecie np. dla w Internetowykantor.pl to stwierdzimy, że tam kurs funta to 4.7268. A więc po wymianie 1000 funtów w kieszeni będziemy mieli 4 726 zł. Różnica pomiędzy PKO BO a Internetowykantor.pl to aż 126 zł. Trzeba powiedzieć, że jest to spora różnica, a zaznaczmy, że dotyczy tylko jednej transakcji. Jeżeli wymieniamy waluty częściej, to automatycznie zarabiamy więcej. Doskonale zdają sobie sprawę z tego osoby, które mają zaciągnięte kredyty we frankach szwajcarskich, którzy muszą kupować walutę każdego miesiąca. Zdecydowana większość z nich, właśnie w Internecie dokonuje tych zakupów, gdyż po prostu im się to opłaca. Ile mogą zaoszczędzić? Znowu policzmy to na przykładzie. Jeżeli zdecydujemy się na kupno franków w banku PKO BP, to możemy to zrobić po kursie 3,7077 zł. Jeżeli więc płacimy ratę w wysokości 500 franków, to aby kupić walutę musimy wydać 1 853.85 zł. A jak wygląda sprawa w Internetowykantor.pl? Otóż tutaj walutę możemy kupić po 3.6253 zł. A więc za nasze 500 franków zapłacimy 1 812.65 zł. Różnica wynosi więc 41.2 zł. A gdy pomnożymy to przez 12, okaże się, że wymieniając walutę w Internecie w kieszeni zostanie na prawie 500 zł w ciągu roku.

Jak widzimy, na wymianie walut w Internecie możemy sporo zaoszczędzić. Zwłaszcza jeżeli transakcji dokonujemy dosyć często. Dlatego jeżeli jeszcze nie mamy założonego konta w żadnym z kantorów, warto wybrać ten, który najbardziej będzie nam odpowiadał i by za jego pośrednictwem kupować lub sprzedawać waluty.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz