Kryptowaluty

Czy kryptowaluty będą w Polsce zakazane?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Kryptowaluty wzbudzają wiele kontrowersji. Dla jednych jest to waluta, oznaczająca wolność i brak nadzoru, a dla innych jest sposobem na „pranie” brudnych pieniędzy i spekulacje. Na pewno obie strony mają swoje racje i ciężko będzie ich przekonać do zmian. Ostatnio na temat kryptowalut wypowiedział się Krzysztof Pietraszkiewicz czyli Prezes Związku Banków Polskich. Powiedział on, że kryptowaluty mogą być w przyszłości w Polsce zakazane. Dodał jednocześnie, że nie chodzi mu o blokowanie technologii blockchain, ale o samo wykorzystywanie kryptowalut.

Gdyby się okazało, że sytuacja idzie w złym kierunku i może doprowadzić do wielomilionowych strat naszych obywateli (…), należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem swoistego zakazu funkcjonowania tego typu instytucji na rynku finansowym, by nie narażać obywateli na straty – powiedział Prezes Pietraszkiewicz

Dodał także należy rozpocząć działania edukacyjne, w celu zwiększenia świadomości Polaków związanej z kryptowalutami, a ponadto, że należy monitorować sytuację na tym rynku.

To kolejna wypowiedź przedstawiciela świata polskich finansów, która pokazuje, że kryptowaluty nie są mile widziane w naszym kraju. W podobnym tonie wypowiadał się także kilka dni wcześniej wiceprezes Narodowego Banku Polskiego Piotr Wiesiołek, który stwierdził, że bank centralny nie popiera kryptowalut.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

1 komentarz

  • Coraz więksi gracze na rynku wchodzą w krypto, a nawet państwa się interesują, więc myślę, że to się będzie tylko rozwijać

Pozostaw komentarz