Wymiana walut

Revoult czyli nowy sposób na wymianę walut

revolut
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że w różnych krajach obowiązują różne waluty. Na co dzień nie jest to dla nas wielki problem, gdyż posługujemy się naszą rodzimą walutą czyli złotówkami. Jednakże problem pojawia się, gdy chcemy pojechać na zagraniczny urlop, w podróż służbową do zagranicznego kontrahenta, czy nawet zrobić zakupy w zagranicznym sklepie internetowym. Mamy wtedy kilka możliwości. Możemy wymienić waluty (najlpeszy do tego jest kantor internetowy) i zabrać je do innego kraju lub musimy pogodzić się z opłatami za przewalutowanie naszych pieniędzy przez banki i prowizjami za wypłatę gotówki w zagranicznych bankomatach. Do niedawna były to jedyne opcje. Ale ostatnio pojawiły się w naszym kraju karty wielowalutowe pozwalające na dokonywanie płatności w kilku podstawowych walutach. Są one wydawane przez kilka banków więc możemy sobie porównać ich ofertę. Jednakże polskim bankom wyrósł konkurent, który szybko podbija rynek i zdobywa coraz więcej klientów. Rywalem tym jest firma Revolut, oferująca rewelacyjną kartę wielowalutową.

Zarejestruj się w Revolut i otrzymaj darmowe 20 PLN

Czym jest Revoult? To firma założona w Wielkiej Brytanii. Właściwie możemy już powiedzieć, że to bank, gdyż pod koniec 2018 roku uzyskał Europejską Licencję Bankową, a więc oprócz wymiany walut, może także przyjmować depozyty i udzielać pożyczek (w tej chwili Europejska Licencja bankowa jest “paszporotwana” na kolejne europejskie kraje – ma to potrwać do 6 miesięcy). Obecnie jej podstawowym produktem jest karta wielowalutowa, która daje użytkownikom ogromne możliwości. Jej największym atutem jest to, że daje nam do dyspozycji aż 25 walut, i to czasami dosyć egzotycznych. Na pewno mielibyśmy wielkie problemy z kupieniem ich w polskich kantorach, a nawet gdy już się w nich znajduje, kurs wymiany walut jest dla nich mało korzystny. Gdy mamy w portfelu kartę Revoult, możemy więc dokonywać transakcji we wszystkich tych walutach.

Aby zostać klientem Revoult, musimy się oczywiście zarejestrować i założyć rachunek. Jest to bardzo proste. Musimy przede wszystkim ściągnąć aplikację mobilną na nasz smartfon. Następnie podajemy nasz numer telefonu, na który zostanie przesłane nam hasło, które “otworzy” nam dalsze etapy rejestracji. Musimy w nich stworzyć hasło zabezpieczające aplikację, podać nasze podstawowe dane osobowe i adres email. Nasze dane musimy zweryfikować przesyłając scan naszego dowodu osobistego lub prawa jazdy. I teraz pozostaje nam czekać na weryfikację co trwa maksymalnie kilka godzin. Gdy mamy już to za sobą, możemy zamówić sobie fizyczną kartę – wirtualne karty są gotowe od razu. Możemy wybrać sobie rodzaj rachunku – mamy tu trzy opcje. Wersja podstawowa (standard) jest darmowa, mamy tu min. otwarty rachunek, możliwość wykonywania darmowych przelewów w 24 walutach, wypłaty z bankomatów do 800 zł bez opłat i oczywiście możemy wymieniać waluty po kursie międzybankowym (bez opłat czy spreadów). Rachunek w wersji Premium kosztuje nas 29.99 zł miesięcznie i obok opcji z konta podstawowego daje nam darmowe ubezpieczenie za granicą, dostęp do kryptowalut, czy wsparcie klienta przez 24 godziny na dobę. W wersji Metal (koszt miesięczny to 49.99 zł), mamy ponadto możliwość darmowej wypłaty z bankomatów do 2 400 zł. Czy dedykowany serwis concierge.

Zarejestruj się w Revolut i otrzymaj darmowe 20 PLN

Oczywiście największym plusem rachunku w Revoult, jest możliwość używania jej w wielu krajach. Dzięki automatycznemu rozpoznawaniu waluty, nie musimy się martwić że wymiana będzie nas drogo kosztowała. Co więcej, Revoult wymienia waluty po kursie międzybankowym, więc najlepszy z możliwych dla klienta. Wystarczy więc że przed wyjazdem do innego kraju zasilimy nasze konto Revoult (złotówkami), a w czasie płatności karta “dokona płatności” w miejscowej walucie. Nie ma więc tu konieczności wymiany walut, nie ma konieczności zabierania ze sobą gotówki itp.

Karta Revoult to z całą pewnością ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy często jeżdżą za granicę lub płacą w zagranicznych sklepach internetowych. Tym bardziej, że firma (bank) Revoult zapowiada wiele nowości, które jeszcze uatrakcyjnią jej ofertę.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

5 komentarzy

  • Korzystam już z tej karty kilka miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie miałem problemów z płatnością i wszędzie karta była akceptowana. A kursy – rewelacja. Nigdzie nie ma lepszych.

  • Fajna karta. Na wyjeździe do Hiszpanii po porównaniu kursów z mojego banku zarobiłem jakieś 500 zł. To dużo. Dlatego nie wyobrażam sobie wyjazdy poza Polske bez tej karty.

  • Revelacja – na wakacjach w Dubaju zaoszczędziłem ponad 1000 zł. Kursy rewelacyjne a karta była akceptowana w każdym miejscu – nawet w kiosku z pamiątkami. Polecam wszystkim bo naprawde warto ją mieć w portfelu na wakacjach.

    • To zależy jakiego rodzaju masz konto. W podstawowym bez opłat masz 800 zł, w Premium 1 600 zł co miesiąc a w Metal 2400 zł. jeśli używasz karty poza Polską to możesz wybrać równowartość tych kwot po przeliczeniu.

Pozostaw komentarz