Pozostałe

Strategia rozwoju infrastruktury IT

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Z czego składa się infrastruktura IT? Zwykle standardowa infrastruktura IT składa się z następujących elementów:

  • Sprzęt komputerowy, innymi słowy części fizycznej infrastruktury informatycznej i zawierającej wszystkie elementy niezbędne do wsparcia podstawowego funkcjonowania maszyn i urządzeń tworzących samą infrastrukturę. Serwery, komputery, pamięci masowe i centra danych, kamery, przełączniki, koncentratory i routery, a także cały inny sprzęt, taki jak zasilanie, chłodzenie, okablowanie i wydzielone pomieszczenia.
  • Oprogramowanie rozumiane jako wszystkie aplikacja wykorzystywane przez przedsiębiorstwo zarówno do celów wewnętrznych, jak i do świadczenia usług klientom. Oprogramowanie obejmuje serwery internetowe, planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzanie relacjami z klientami (CRM), aplikacje zwiększające produktywność i system operacyjny (OS). System operacyjny jest najważniejszym składnikiem oprogramowania i jest odpowiedzialny za zarządzanie samym sprzętem oraz łączenie zasobów fizycznych z infrastrukturą sieciową.
  • Sieć – chociaż nie jest ona konieczna do funkcjonowania infrastruktury IT, lecz stanowi niezbędny precedens do komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej wszystkich elementów sieci oraz urządzeń. Część sieciowa zawiera wszystkie elementy sprzętowe i programowe niezbędne do zapewnienia działania sieci, łączności z Internetem, zapory i bezpieczeństwa. Zapewnia dostęp personelu do przechowywanych i przesyłanych danych wyłącznie ze ściśle kontrolowanych punktów dostępu, co zmniejsza ryzyko kradzieży lub uszkodzenia danych. 

Korzyści z posiadania IT Enterprise

Mówiąc ogólnie, IT Enterprise jest to sprzęt i oprogramowanie zaprojektowane z myślą o wymaganiach dużych organizacji. W porównaniu z konsumentami i małymi firmami, przedsiębiorstwo ma między innymi większe wymagania dotyczące dostępności, kompatybilności, niezawodności, skalowalności, wydajności i bezpieczeństwa. IT enterprise nie jest oficjalnym określeniem i nie ma żadnych standardów, których muszą przestrzegać sprzedawcy. Zamiast polegać na twierdzeniu, że Integrator IT jako produkt należy do „klasy przedsiębiorstwa”, nabywcy powinni upewnić się, że spełnia on specyficzne potrzeby ich organizacji.

Źródło: integracja erp

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz