Wymiana walut

Kantor Internetowy Poczty Polskiej

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Poczta Polska już dosyć dawna chce nieco mocniej zagościć na rynku usług finansowych. Widać to zwłaszcza od momentu gdy powstał Bank Pocztowy. Możemy w nim założyć konto, czy zaciągnąć kredyt. Minęły już więc dawno czasy, gdy na Pocztę chodziliśmy by wysłać list czy też paczkę. Nikogo więc nie zdziwiła zapowiedź Poczty Polskiej, że zamierza ona rozpocząć wymianę walut przez Internet. Jak wiemy, już od kilku lat w wybranych placówkach pocztowych mogliśmy wymieniać waluty w tradycyjny sposób, a otwarcie kantoru w sieci miało być kolejnym krokiem naprzód. I rzeczywiście w dniu 30 października 2017 roku nastąpiło uruchomienie kantoru internetowego Poczty Polskiej. Jednakże wiele osób zaskoczonych jest faktem, że de facto wcale nie jest o kantor Poczty. Albowiem współpracuje ona pod tym względem ze znanym już wcześniej Rkantorem, którego właścicielem jest Raiffeisen Bank.

Gdy Poczta zapowiadała wprowadzenie kantoru internetowego, zdecydowana większość fachowców była pewna, że będzie on powiązany z Bankiem Pocztowym. Tymczasem współpraca z istniejącym już kantorem mocno wszystkich zaskoczyła. Oczywiście nie mówimy tu, że Rkantor jest złym rozwiązaniem. Chodzi o to, że taka duża firma, powinna w nieco inny sposób informować swoich klientów o swoich planach. A tymczasem gdy chcemy się zarejestrować w kantorze internetowym Poczty Polskiej, zostajemy automatycznie przekierowani na stronę Rkantor, za pośrednictwem której już wcześniej mogliśmy waluty wymieniać. Można więc powiedzieć, że Poczta jest tylko pośrednikiem dla Rkanoru, a nie ma własnego kantoru internetowego. Z pewnością zniechęci to wiele osób, które chciały przez Internet na Poczcie walutę wymienić. Można więc spodziewać się, że nie będzie to produkt, który będzie przynosił tej firmie większe zyski.

Natomiast wymiana walut w placówkach stacjonarnych Poczty Polskiej ma szansę w dalszym ciągu się rozwijać. Na pewno rozwojowi sprzyjać będą niskie koszty prowadzenia działalności, gdyż Poczta ma już swoje placówki i od dawna prowadzi w nich swoją działalność. Ponadto wiele osób ma do Poczty Polskiej ogromne zaufanie i dosyć często korzystają z jej usług. Na pewno będą też więc i wymieniać w niej waluty.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz