Wymiana walut

Jak wybrać najlepszy kantor internetowy: Czynniki, na które warto zwrócić uwagę.

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Chcesz wymienić walutę po świetnym kursie? Szukasz najlepszego kantoru online? Sprawdź, na co musisz koniecznie zwrócić uwagę przed założeniem konta w jednym z nich.

Jak działa kantor internetowy?

Kursy walut w kantorach internetowych są bardzo dobre, ponieważ kantor zaopatruje się w waluty m.in. na rynku forex.

Aby móc z nich skorzystać, musisz najpierw założyć konto w kantorze online. Wiąże się to z podaniem danych osobowych, czasami będziesz poproszony również o dołączenie zdjęcia dowodu. Po pozytywnej weryfikacji tożsamości uzyskasz dostęp do platformy wymiany walut. Możesz na niej składać zlecenia natychmiastowe lub ustawić zlecenia z limitem, które zostaną zrealizowane, gdy kurs osiągnie zadaną przez Ciebie wartość.

Dlatego też, aby nie tracić czasu, warto przyjrzeć się platformom na samym początku, przed założeniem konta, i wybrać najlepszy kantor internetowy na rynku.

Jak wybrać najlepszy kantor internetowy?

Wybierając najlepszy kantor internetowy, niezbędne będzie ich wcześniejsze porównanie. Jak się do tego zabrać? Przecież kantorów są dziesiątki, a nawet setki. Skąd masz wiedzieć, czy akurat ten, a nie inny, jest najlepszym kantorem internetowym?

Skorzystaj z rankingu kantorów internetowych. W jednym miejscu porównasz najlepiej oceniane platformy wymiany walut: https://e-kursy-walut.pl/kantory-internetowe/, które są na rynku od lat i mają szerokie grono zadowolonych klientów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszy kantor internetowy?

1. Najlepszy kurs wymiany walut.

Czyli mówiąc krótko, spread walutowy powinien być jak najniższy.

Co to spread? Jest to różnica pomiędzy ceną sprzedaży waluty a ceną zakupu. Wynik stanowi zarobek kantoru. Im spread jest niższy, tym lepiej dla Ciebie. Stacjonarny kantor ma z reguły spread w wysokości kilkudziesięciu groszy, natomiast najlepsze kantory internetowe poniżej 1 grosza.

2. Brak opłat za prowadzenie konta.

Aby wymienić walutę w kantorze online, musisz założyć tam konto oraz rachunki w potrzebnych Ci walutach. Najlepszy kantor internetowy oferuje ich prowadzenie bez żadnych opłat.

3. Bezpieczeństwo.

Najlepszy internetowy kantor musi być bezpieczny. I to zarówno pod względem zabezpieczeń samego konta, jak i prowadzenia nadzoru nad działalnością kantoru. Na przykład warto sprawdzić, czy dany podmiot ma licencję KNF na świadczenie usług płatniczych.

4. Szeroki wybór walut obcych.

Wszystkie platformy wymiany mają w swojej ofercie podstawowe waluty, czyli EUR, GBP, USD i CHF. Jednak najlepszy kantor internetowy różni się od zwykłych tym, że jego oferta jest znacznie szersza i użytkownik ma do wyboru nawet 20-30 różnych walut obcych.

5. Bezpłatne doładowanie konta i metody jego zasilenia.

Aby móc przeprowadzić transakcje kupna i sprzedaży waluty, najpierw musisz zasilić konto. Gotówka w tym przypadku nie wchodzi w grę: w końcu to platforma online. Najlepszy kantor internetowy gwarantuje, po pierwsze: wiele metod doładowania konta (np. przelew bankowy, karta, BLIK), po drugie: sposoby te są bezpłatne lub wiążą się z niskimi prowizjami.

6. Karta wielowalutowa.

Korzystny kurs wymiany to jedno, ale miło byłoby móc z wymienionych środków skorzystać. Dlatego tak ważnym dodatkiem jest wielowalutowa karta. Możesz podłączyć ją do kont w różnych walutach, a ona sama rozpozna, w jakim kraju jesteś i w jakiej walucie ma zostać dokonana płatność. Przykładowo będąc w Anglii, karta automatycznie pobierze środki z konta w GBP (pod warunkiem że na nim będą oczywiście). Taką kartą możesz pobierać również gotówkę z bankomatów.

7. Przelewy wychodzące z kantoru online.

Wymiana waluty w kantorze stacjonarnym jest prosta: zanosisz gotówkę, odbierasz gotówkę. Platforma cyfrowa jest nieco bardziej skomplikowana: najpierw zasilasz konto, potem wymieniasz i na koniec możesz przelać środki na konto w banku. Zwróć uwagę na opłaty za przelewy, czy to w złotówkach, czy w innych walutach, których masz zamiar używać. Może się okazać, że znalazłeś kantor z najlepszymi kursami walut na świecie, ale przelew kosztuje tyle, że bardziej opłacalna jest wymiana gdziekolwiek indziej, nawet w placówce stacjonarnej.

8. Opinie o kantorze.

Porównanie kantorów zakończone, cenniki przewertowane, wybrałeś Twoim zdaniem ten najkorzystniejszy. Już masz zakładać konto, gdy trafiasz na pierwszą nieciekawą opinię. Zaczynasz szukać dalej. Jest i druga. I trzecia. I kolejne — okazuje się, że 90% to opinie negatywne. Na szczęście w porę je zauważyłeś. Dlatego opinie o kantorze są również ważne. Taka instytucja może świadczyć usługi wymiany walut na najlepszych warunkach, ale co z tego, gdy z powodu ciągłych błędów nie masz praktycznie dostępu do swoich własnych pieniędzy? Najlepszy kantor internetowy ma nie tylko najlepsze kursy, ale również dobre i bardzo dobre opinie użytkowników.

9. Aplikacja mobilna.

Chcesz mieć dostęp do platformy wymiany przez całą dobę, w każdym miejscu na świecie? Wybierz kantor, z którego możesz korzystać na aplikacji mobilnej na telefonie, a nie tylko poprzez stronę www.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz