Kryptowaluty

Jak w najbliższym czasie zachowają się kryptowaluty

Zamieszczono przez Marcin

Wielu inwestorów zastanawia się, jak w najbliższym czasie zachowają się kryptowaluty. To znaczy czy ich wartość będzie wzrastać czy też będzie wręcz przeciwnie. Jeszcze kilka miesięcy temu, Bitcoin czy też inne wirtualne waluty osiągały swoje szczyty, a inwestorzy mieli szansę zarobić ogromne pieniądze. Jednakże na skutek kilku czynników, wszystko odwróciło się o 180 stopni. Wartość kryptowalut spadła, wiele osób straciło swoje pieniądze, a na rynku zapanował wielki smutek. Zastanówmy się teraz, jak w najbliższym czasie zachowają się kryptowaluty i czy powinniśmy w nie inwestować.

Wartość kryptowalut zależy od kilku czynników. Są to czynniki często bardzo odległe od siebie, ale mimo wszystko sprawiają one, że wirtualne waluty zyskują lub też tracą na swojej wartości. Do czynników tych zaliczamy np. czynniki polityczne. Wiele rządów zmienia swoje nastawienie w sprawie kryptowalut, co naturalnie wpływa na ich wartość. Jeżeli polityka w sprawie kryptowalut zostaje złagodzona, a polityce pozytywnie się o nich wypowiadają, to ich wartość wzrasta. Jeśli natomiast zaczyna się politycznie wprowadzać ograniczenia, zakazy czy podatki, ich wartość będzie spadać. Kolejne czynniki to szeroko rozumiane czynniki ekonomiczne. One także mają wpływ na wartość wirtualnych walut. A czynników tych jest bardzo dużo. Wspomnijmy tylko o sytuacji na giełdach, czy o ogólnoświatowym nastawieniu do inwestowania.

Na pewno zauważyliśmy już, że na zdecydowaną większość czynników wpływających na wartość kryptowalut nie mamy żadnego wpływu. Dlatego też, zwykłemu „szaremu” inwestorowi bardzo ciężko przewidzieć jest jak zachowają się krytpowaluty w przyszłości. Z pewnością także i inwestorzy którzy obracają ogromnymi kwotami zastanawiają się, jaka za rok będzie cena za Bitcoina czy za inne wirtualne waluty. Dlatego nie ma jasnej odpowiedzi na to, jak w przyszłości zachowają się kryptowaluty. Z pewnością kilka najbliższych tygodni nieco rozjaśni ten temat i będziemy mieli nieco więcej danych by prawidłowo przewidzieć kryptowalutową przyszłość. Na pewno jednak o niej będziemy informować.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz