Pozostałe

Pomoc drogowa – jak rozpocząć swój własny biznes?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Dla wielu osób ciekawym sposobem na rozpoczęcie działalności lub rozszerzenie już istniejącej, jest auto-pomoc. Jest to relatywnie łatwy i szybki sposób na przyzwoite dochody, choć wymaga pewnych zasobów finansowych. Skąd je pozyskać? Jak najprościej zacząć własną działalność w tej branży?

Pomoc drogowa – wymagania

Tu wiele będzie zależało od tego, jaki rodzaj pomocy drogowej chcielibyśmy świadczyć. Czy będzie to coś w rodzaju assistance, czyli dojazd do unieruchomionego pojazdu i próba jego szybkiej naprawy, czy raczej holowanie na lawecie, albo przy użyciu sztywnego holu. Naszym celem będą samochody osobowe, czy ciężarówki? Do świadczenia usług polegających na pomocy klientowi w uruchomieniu samochodu potrzeba będzie wiedza techniczna oraz zestaw praktycznych narzędzi. Jeśli jednak marzy nam się uruchomienie pomocy drogowej „z prawdziwego zdarzenia”, czyli wyposażonej w lawetę, odpowiedni samochód do jej ciągnięcia, sztywny hol (opcjonalnie również tzw. pająk do holowania aut ze skrzynią automatyczną), to należy przygotować się na większe wydatki. Planując świadczenie usług również dla ciężarówek, niezbędny będzie mocniejszy i cięższy ciągnik, a co za tym idzie również zdobycie odpowiednich uprawnień – kategorii C lub C+E.

Pozyskiwanie finansowania

Jeśli dopiero zakładamy biznes całodobowa pomoc drogowa Słubice, to zdobycie finansowania nie jest wcale takie łatwe. Banki niezbyt przychylnie spoglądają na nowe pomysły, choć ultra-luźna polityka polskiego Banku Centralnego ich do tego nieco mobilizuje. Z pewnością będziemy potrzebowali zrobić szczegółowy biznesplan, w którym przedstawiamy nasze wyliczenia, dotyczące potencjalnych wydatków, a także sposobu, w jaki chcielibyśmy osiągać dochody netto. Niekiedy warto w tym celu również skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców, ponieważ ewentualne błędy będą skutkowały odmową przyznania kredytu. Dobre wrażenie, oprócz profesjonalizmu w przygotowaniu dokumentacji, robi także na bankach wysoki wkład własny – jest to wyraźny sygnał, że wierzymy w powodzenie projektu, traktujemy go poważnie, jak i że udało nam się zgromadzić już pewne środki, więc działamy skutecznie. Przy odrobinie determinacji wymarzony biznes może przynieść nam sukces.

 

 

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz