Kryptowaluty

Jak kupić Bitcoiny

Zamieszczono przez Marcin

Chociaż od wielu już miesięcy kryptowaluty, a zwłaszcza Bitcoin bardzo straciły na swojej wartości, to jednak w dalszym ciągu jest na nie spory popyt. Ludzie kupują je w różnych celach. Najczęściej chodzi o inwestycje i chęć powiększenia swojego majątku. Ale możemy też kupić je, by przekazać je np jako prezent. Opcji jest tu bardzo dużo. Zastanówmy się więc w jaki sposób kupić bitcoiny. 

Idealnym miejscem do zakupu bitcoinów są internetowe kryptowalutowe giełdy. Możemy skorzystać tutaj z tysiąca giełd, które pozwolą nam na zakup tej kryptowaluty po cenach rynkowych. Jak wybrać tę najlepszą. Oczywiście jednej idealnej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Albowiem każdy z nas ma swoje własne preferencje które sprawią, że skorzystamy z tej a nie innej. Jedni będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo, inni na fakt że strona jest przetłumaczona na język polski, a jeszcze inny będą cenić sobie przejrzystość i czytelność strony. Gdy już zdecydujemy się na zakup kryptowalut na wybranej giełdzie, musimy przejść cały proces związany z rejestracją. Na szczęście nie jest on zbyt skomplikowany i pozwala nam na zachowanie anonimowości. Gdy ten etap mamy już za sobą i mamy założone na giełdzie konto, możemy dokonać zasilenia naszego konta. W tym celu przelewamy z naszego bankowego konta określoną ilość środków, którą będziemy mogli później przeznaczyć na Bitcoiny. Gdy konto zostanie zasilone, możemy już kupować naszą kryptowalutę. Na pewno internetowe giełdy kryptowalutowe zaoferują nam kryptowalutę w najlepszej cenie. Ale pamiętajmy o sprawdzeniu o wysokości prowizji czy o innych opłatach związanych z transakcją i to przed jej wykonaniem. Może się bowiem okazać, że opłat te są wysokie i na innej giełdzie końcowe warunki będa o wiele lepsze. 

Innym sposobem na zakup Bitcoinów mogą być stacjonarne kantory oferujące  tę kryptowalutę. Są one idealnym miejscem dla tych, którzy nie chcą dokonywać transakcji za pośrednictwem sieci internetowej i cenią sobie bezpośredni kontakt ze sprzedawcą. Stacjonarnych kantorów które oferują Bitcoina jest coraz więcej i może je spotkać w coraz większej ilości dużych miast. W przyszłości staną się one prawdopodobnie standardem, podobnie jak kantory oferujące tradycyjną walutę. 

Na pewno nie każdy z nas wie, że Bitcoina można nabyć korzystając z urządzeń, działających podobnie jak bankomaty. Aby dokonać zakupu za ich pośrednictwem, musimy przede wszystkim mieć otwarty portfel na którym będziemy przechowywać Bitcoiny. Gdy już go mamy, musimy podejść do maszyny, wsunąć do niej banknoty, podać adres portfela lub zeskanować kod QR i potwierdzić transakcję. Jest to wszystko niezmiernie proste i czytelne. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że od każdej transakcji pobierana jest prowizja. Jej wysokość zależy od regulaminy firmy obsługującej maszynę i od ilości Bitcoinów którą kupujemy. Ale za to jest to transakcja niezwykle anonimowa i nie musimy nigdzie się w związku z jej przeprowadzeniem rejestrować. 

Jak widać, mamy wiele możliwości jeśli chodzi o zakupy kryptowalut mamy wiele możliwości, aby je kupić Każda z nich ma swoje zalety i swoje wady. Zastanówmy się więc, co jest dla nas najważniejsze i wybierzmy sposób, który najbardziej odpowiada naszym preferencjom. 

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz