Ethereum – notowania, ceny, wykres, opis, co to

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Czym jest, co to Ethereum (ETH)?

Ethereum jest kryptowalutą, która powstała w 2013 roku, a jej twórcą jest Vitalik Buterin. Na pomysł stworzenia tej waluty, wpadł on w 2013 roku, podczas badania bitcoina. Często zresztą do dzisiaj mówi się, że ethereum jest bitcoinem 2.0. Chociaż na pierwszy rzut oka, obydwie kryptowaluty działają na podobnych zasadach, to jednak w rzeczywistości różnią się one w dosyć istotny sposób.

W przypadku Ethereum, mamy do czynienia z protokołem, który jest oparty o zdecentralizowany Blockchain, na którym znajdują się aplikacje, które wykonują zaprogramowane funkcje bez jakiejkolwiek przerwy, oszustw czy cenzury. To właśnie min dlatego, została ona bardzo entuzjastycznie przyjęta przez rynek, o czym może świadczyć fakt, że może ona się pochwalić najwyższą w branży kwotą, zebraną w tzw. presale – kwota ta to 19 mln dolarów.
Wykres Ethereum systematycznie rośnie, co wynika z wielu czynników. Przede wszystkim za pośrednictwem tej kryptowaluty możemy wykonywać coraz to więcej transakcji, gdyż jest ona coraz to bardziej akceptowalna. Ponadto projekt ten jest cały czas udoskonalany, co pozwala na jeszcze lepsze wykorzystywanie tej waluty. Na pewno jej wartość rośnie także dzięki obawom tych, którzy uważają że bitcoin jest bańką spekulacyjną i jego wartość spadnie, natomiast uważa się, że Ethereum jest pod tym względem o wiele bezpieczniejszy.

Kup Ethereum:

Kup Ethereum kartą / przelewem / Paypalem na Etoro

Inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo zmienne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumentów. Może obowiązywać podatek od zysków.

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz