Litecoin – notowania, ceny, wykres, opis, co to

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Ceny Litecoina – USD, EUR, BTC

Wykres Litecoin – USD

Czym jest, co to Litecoin (LTC)?

Litecoin (LTC) to kolejna kryptowaluta, której popularność na Świecie systematycznie wzrasta. Stworzył ją Charles Lee w październiku 2011 roku. Pozwala ona w szybki i tani sposób przesyłać pieniądze na cały Świat. Chociaż jego twórca brał za przykład bardziej popularnego dzisiaj bitcoina, to jednak ma on nieco lepsze parametry niż jego pierwowzór.
Twórca Litecoina określił, że jego maksymalna podaż będzie wynosiła 84 mln jednostek. Obecnie „wykopano” nieco ponad 50 mln tej kryptowaluty. Każdy Litecoin dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek.

Czym różni się ta waluta od swojego pierwowzoru czyli od Bitcoina? Przede wszystkim Litecoin przetwarza blok co 2.5 minuty. Bitcoin robi to co 10 minut. Jak twierdzą twórcy tej waluty, pozwala to na szybsze potwierdzanie wykonywanych transakcji. Kolejną różnicą, jest ilość waluty, która ma się pojawić. Jak już mówiliśmy, ma powstać 84 mln „sztuk” tej waluty, a w przypadku Bitcoina ma być ich tylko 21 mln. Oczywiście jest też sporo różnic „technicznych”, które wpływają na wytwarzanie tej waluty, czy na sam sposób zapisywania kodu.

Czy Litecoin ma szansę przepić swoją popularnością Bitecoina? Trudno powiedzieć, ale wiele osób twierdzi, że istnieje taka szansa. Jak twierdzą specjaliści, rzeczywista wartość Litecoina jest bardziej „realna”, więc raczej nie mamy tu do czynienia z tzw. „bańką spekulacyjną”.

Kup Litecoiny:

Zarejestruj się w Coinbase i kup bitcoiny za pomocą karty bankowej

(przy zakupnie LTC za kwotę $100 otrzymasz darmowe $10 w BTC)

LUB

Zarejestruj się na polskiej giełdzie BitBay

 

5/5 - (2 votes)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz