DASH – notowania, ceny, wykres, opis, co to

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Ceny DASH – USD, EUR, BTC

Wykres DASH – USD

Czym jest, co to Digital Cash (DASH)?

Digital Cash (DASH) to kryptowaluta, której twórcą jest Evan Duffield. Po raz pierwszy ujrzała ona światło dzienne 18 stycznia 2014 roku. Na początku była ona znana jako Xcoin, później jako Darkcoin, a od 25 marca 2015 znana jest jako Dashcoin. Jest to moneta zdecentralizowana i nie ma nad nią żadnej odgórnej kontroli. Na samym początku nad projektem pracował tylko jej twórca i dopiero stopniowo zaczęli do niego dołączać kolejne osoby. Dzisiaj jest to już spora grupa ludzi, która systematycznie pracuje, aby ulepszyć ten projekt.

Maksymalna ilość monet jaka ma być „wybita” to 18 mln. Do tej pory w obiegu znajduje się ponad 7 mln monet. Co roku emisja zmniejsza się o 7.1%. Produkcja Dash ma więc zakończyć się około 2150 roku. 45% nagrody za „wykopanie” monety trafia do masternodów, 45% dla osób które je kopią, a 10% jest przeznaczana na rozwój monety.

Dash jest często traktowana przez Inwestorów jako doskonała alternatywa dla Bitcoina. Jego wartość systematycznie wzrasta.

Kup DASH (Digital Cash):

Zarejestruj się na polskiej giełdzie BitBay

 

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz