Pozostałe

Na co zwracać uwagę przy wyborze e-papierosów?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Elektroniczne papierosy stały się modnym zamiennikiem tradycyjnych papierosów. W ciągu kilku lat na dobre weszły do powszechnego użycia, a nawet popkultury. Na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak zbudowany jest e-papieros
  • jak wybrać urządzenie dla siebie
  • jaka jest oferta liquidów dla e-papierosów
  • gdzie kupić elektroniczne papierosy i akcesoria

Elektroniczny papieros – budowa

Najważniejszymi elementami e-papierosa są: bateria i clearomizer. Dodatkowo papieros zbudowany jest z ustnika i tulejki (najczęściej szklanej).

Bateria odpowiada za zasilanie całego urządzenia. Różnią się czasem ładowaniem i pojemnością. Ładowania (najczęściej raz dziennie) dokonuje się przy pomocy ładowarki sieciowej lub USB.

Clearomizer (lub atomizer) jest elementem papierosa, do którego nalewamy liquid. Podczas podgrzewania zamienia płyn w parę, którą użytkownik wdycha. Clearomizery mogą być górnogrzałkowe (umieszczane na górze papierosa i napełniane poprzez odkręcanie ustnika), dolnogrzałkowe (umieszczone na dole zbiornika, dzięki czemu płyn cały czas przemieszcza się w kierunku grzałki), oraz z podwójnymi grzałkami.

Jak wybrać e-papierosy dla siebie?

Najtańsze i najprostsze elektroniczne papierosy są jednorazowe. Po zużyciu się zawartości są do wyrzucenia – nie można ich napełnić ponownie. Jest to rozsądne rozwiązanie dla osób, które chcą spróbować, czy elektroniczne papierosy są dla nich i pozwolą im zastąpić swój dotychczasowy wybór.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników dostępne są produkty, w których każdą część można dokupić osobno. Pierwsze to akumulator. Może on być wbudowany na stałe, lub wymienny. Wybierając akumulator wbudowany ponosimy jednorazowy wydatek na akumulator i ładowarkę. Jednak w przypadku rozładowania sprzętu i braku źródła zasilania nie zastąpimy go żadnym innym. W przypadku akumulatorów wymiennych możemy mieć przy sobie zawsze zapasowe źródło zasilania. Akumulatory mają regulowaną moc, co pozwala na dostosowanie poziomu parowania liquidu do swoich potrzeb i upodobań.

Drugim elementem elektronicznego papierosa jest atomizer. Tutaj również mamy szeroki wybór. Najprostszym rozwiązaniem są wymienne grzałki. W bardziej skomplikowanych urządzeniach grzałki można konstruować samemu ze specjalnego drutu oporowego. Większość atomizerów posiada rurki szklane, ale tańsze modele mają również plastikowe, które pod wpływem składników niektórych liquidów potrafią się przebarwiać, bądź nawet mięknąć.

Liquidy – czyli esencja e-papierosa

Gdy już dobraliśmy dla siebie części urządzenia, czas je wypełnić i zacząć korzystać. Do napełnienia e-papierosa służą e-liquidy. Sprzedawane są najczęściej w małych butelkach o pojemności 10 ml. Liquidy mają różne smaki i aromaty. Można również korzystać z tzw. premixów, czyli skoncentrowanych składników, z których skomponujemy własne proporcje smaków i aromatów w olejku. Pozwalają one również kontrolować poziom w nikotyny w użytkowanym urządzeniu.

Bardzo popularne są liquidy owocowe. Z łatwością znajdziemy smaki takie jak: limonka, cytryna, pomarańcza, truskawka, malina, gruszka, jabłko, wiśnia, czarna porzeczka i winogrona. Dla miłośników oryginalnych smaków dostępne są smaki owoców egzotycznych.

Jak kupić e-papierosy i akcesoria?

Obecnie w naszym kraju nie ma problemu z zakupem elektronicznych papierosów. Sklepy z urządzeniami i akcesoriami obecne są niemal w każdym mieście. Alternatywą są sklepy internetowe, które zawierają bogaty asortyment urządzeń i liquidów różnych producentów, takich jak np. logic compact, Volish, Provag, czy Mild. Wybór zależy od naszych preferencji i dostępności naszego wymarzonego urządzenia.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz