Wymiana walut

Jak nie tracić na wypłatach z bankomatu poza Polską

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Zbliżający się szybkimi krokami czas urlopów sprawi, że z całą pewnością wielu naszych rodaków stanie przed dylematem, ile waluty kupić na urlop. Albowiem coraz częściej decydujemy się na spędzenie wolnych od pracy czy szkoły dni poza granicami naszego kraju. A w związku z tym, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość waluty, która obowiązuje w kraju do którego się wybieramy. Oczywiście jeżeli danej waluty nam zabraknie, zawsze możemy wybrać ją z bankomatów. Jednakże jest to dla nas bardzo niekorzystne. Dlaczego? Zaraz wszystko wyjaśnimy.

Praktycznie każdy z nas ma otwarte w banku konto, do którego przypisana jest karta debetowa. Zazwyczaj z karty tej możemy bez opłat wybierać gotówkę z bankomatów. Ale darmowa wypłata obowiązuje tylko i wyłącznie na terenie naszego kraju. Jeżeli zdecydujemy się na wypłatę euro, dolarów czy funtów naszą kartą debetową, zostaniemy obciążeni prowizją. Jest ona różna i w zależności od banku waha się ona od 3 do 5%. Powie ktoś że nie są to jakieś wielkie liczby, jednakże są to zupełnie niepotrzebne koszty. Ponadto musimy wiedzieć, że bank przeliczy wymienianą walutę na złotówki po swoim kursie, który porównując z kantorami, a zwłaszcza internetowymi bardzo niekorzystny. Ponosimy więc dodatkowe koszty, przez które nasz urlop staje się bardziej kosztowny.

Co robić by uniknąć tych dodatkowych kosztów? Sposobów jest kilka. Po pierwsze możemy zabrać „zapas” waluty w formie gotówki. Jednakże nie jest to wygodne, gdyż gotówkę można łatwo zgubić, czy też może nam ona zostać skradziona. Możemy też zacząć nieco oszczędzać, gdy widzimy że nasza gotówka się kończy. Ale czy po to jedziemy na nasz urlop, by oszczędzać? Na pewno nie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest założenie w polskim banku konta walutowego, do którego dostaniemy kartę debetową. Po zasileniu tego konta odpowiednią walutą, możemy dokonywać wypłat z bankomatów w kraju którym przebywamy na urlopie bez żadnych opłat i kosztów. Co więcej, jeżeli widzimy że środki na naszym walutowym koncie kończą się, łatwo możemy je przelać wymieniając waluty w kantorze internetowym. Wszystko trwa kilka minut, po których mamy już do naszej dyspozycji nowe środki.

Wyjazd na urlop poza granice Polski wcale nie musi być drogi. Zwłaszcza jeżeli zastosujemy kilka mądrych pomysłów. Jednym z nich jest konto walutowe z kartą, które zasilamy wymieniając złotówki w kantorach online. Dzięki temu będziemy mieli do naszej dyspozycji więcej pieniędzy, które możemy wykorzystać na przyjemności w czasie wakacji.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz