Pozostałe

Jak działa giełda kryptowalut?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Giełda kryptowalut to po prostu miejsce, w którym kupujący i sprzedający mogą handlować kryptowalutami. Jeśli chcesz handlować kryptowalutami, musisz to zrobić przez https://www.profvest.com/, ponieważ, przynajmniej na razie, bardzo niewiele tradycyjnych firm inwestycyjnych oferuje kryptowaluty. Jak dla mnie najlepsze giełdy kryptowalut P2P to sprawdzone projekty. Zwykle mają swoją własną publiczność uformowaną dawno temu.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy główne typy giełd kryptowalut – scentralizowane, zdecentralizowane i hybrydowe. Istnieją jednak inne sposoby kupowania i sprzedawania kryptowalut, w tym aplikacje inwestycyjne lub platformy peer-to-peer, na których można kupować i sprzedawać kryptowaluty 1:1.

Jak działa giełda kryptowalut

Zakładając konto na giełdzie kryptograficznej, możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty. W zależności od wymiany możesz kupić krypto za pomocą waluty lub wymienić jedną formę krypto na inną.

Im większa i bardziej renomowana usługa, tym większe prawdopodobieństwo, że zaoferuje szereg kryptowalut. Możesz jednak sprawdzić, czy potrzebna kryptowaluta jest dostępna przed założeniem konta.

Na giełdzie kryptograficznej możesz używać zwykłej waluty do kupowania kryptowalut lub możesz wymienić jedną kryptowalutę na inną. Możesz przekonwertować swoją kryptowalutę z powrotem na zwykłą walutę, zachować ją na swoim koncie do przyszłych transakcji lub wypłacić w gotówce. Dostępne usługi mogą się różnić w zależności od używanej giełdy lub aplikacji. Na przykład niektóre usługi nie pozwalają na przeniesienie kryptowaluty z platformy do własnego portfela kryptowalut.

W przeciwieństwie do tradycyjnych giełd, które mają ustalone godziny handlu, giełdy kryptowalut są aktywne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jak handlować na giełdzie kryptowalut

Aby rozpocząć handel, musisz zasilić swoje konto giełdowe, czasami nazywane portfelem. Należy pamiętać, że portfel dostarczony przez platformę lub aplikację jest zwykle przechowywany na tej platformie. Zazwyczaj zaleca się również utworzenie własnego portfela kryptograficznego dla większego bezpieczeństwa.

Następnie możesz wyświetlić ceny handlowe różnych kryptowalut. Pamiętaj, że giełda nie ustala cen; są one napędzane przez rynek, a większość giełd odzwierciedla rzeczywiste ceny, chociaż mogą występować niewielkie różnice między giełdami ze względu na fakt, że kryptowaluty są zdecentralizowane.

Następnie możesz złożyć zlecenie kupna Bitcoin, Ether itp., a Twoje zamówienie zostanie dodane do księgi zamówień wraz z innymi zleceniami kupna i sprzedaży. W zależności od platformy, na której się znajdujesz (aplikacja giełdowa, inwestycyjna lub kasowa), giełdy i brokerzy online zazwyczaj pobierają opłatę za swoje usługi. W przeciwieństwie do tradycyjnych rynków, na których w ostatnich latach spadło wiele opłat, handel kryptowalutami zwykle kosztuje więcej. Na przykład nierzadko zdarza się, że prowizje sięgają 5% lub więcej na transakcję, chociaż wiele z nich może być znacznie niższych: 0,5% lub mniej na transakcję.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz