Wymiana walut

Stałe zlecenia w kantorach internetowych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

W dzisiejszych czasach, musimy pamiętać o wielu rzeczach. Mówimy tu o comiesięcznych rachunkach do zapłaty, o dacie rozliczenia z Urzędem Skarbowym, czy o zawarciu nowej polisy ubezpieczeniowej. Oczywiście poszczególne instytucje często przypominają nam o naszych obowiązkach, jednak pomimo wszystko może zdarzyć się, że o czymś zapomnimy. Dlatego warto jest jak najbardziej „zautomatyzować” nasze płatności, dzięki czemu wszystko zostanie opłacone na czas. Pomagają nam w tym stałe zlecenia, które oferuje nam praktycznie każdy bank. Ale nie wszyscy wiedzą, że podobne stałe zlecenia, są proponowane także przez kantory internetowe. A mogą się one bardzo przydać.

Dla kogo takie stałe zlecenia są idealną opcją? Przede wszystkim dla tych, którzy mają cykliczne płatności w obcej walucie. Mówimy tu o osobach które spłacają kredyty hipoteczne w obcych walutach, o osobach przelewających pieniądze do innych krajów w tych samych okresach, czy o firmach, które każdego miesiąca rozliczają się ze swoimi zagranicznymi kontrahentami. Dlaczego takie rozwiązanie jest korzystne? Przede wszystkim jesteśmy pewni, że nasza cykliczna wymiana walut dojdzie do skutku. Ponadto gdy mamy z kantorem zawartą umowę o stałe zlecenie, możemy wymieniać walutę przy obniżonej marży i korzystniejszych kursach.

Załóżmy że płacimy kredyt hipoteczny we frankach i chcemy, aby to kantor na podstawie naszego stałego zlecenia „spłacał” za nas miesięczną ratę. Musimy ustalić z kantorem, którego dnia musi zostać dokonana transakcja i jaką ilość franków potrzebujemy. Zazwyczaj takowa wymiana walut jest przeprowadzana na dwa sposoby. Po pierwsze, po dokonaniu wymiany i przelaniu przez kantor waluty na wskazane przez nas wcześniej konto walutowe, zostaniemy poinformowani o kursie wymiany oraz o kwocie, jaką musimy przesłać do kantoru za wymienioną walutę (zazwyczaj mamy na to 2 dni). Po drugie, możemy wcześniej zasilić nasz rachunek walutowy w kantorze, z którego pieniądze zostaną pobrane automatycznie w czasie wymiany. Jest to wszystko bardzo proste i co najważniejsze, nie wymaga od nas żadnej ingerencji.

Czy warto korzystać z takich stałych zleceń? Z całą pewnością tak. Pozwala to zaoszczędzić nasz czas, a także może to być źródłem sporych oszczędności, gdyż wymieniamy waluty, po najbardziej korzystnym kursie.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

2 komentarze

  • Dobra opcja. Ja spłacam kredyt hipoteczny we frankach, a własciwie kantor sam spłaca mi ratę. Ja tylko muszę pamiętać aby zasilić konto.

  • Pracuje za granicą i często przesyłam pieniądze do Polski, właśnie za pośrednictwem internetowego kantoru KantorEkspert.pl Najlepsze ceny na rynku i mega szybka obsługa transakcji. Ponadto zawsze można telefonicznie negocjować kurs i zawsze udało mi się coś wytargować! Naprawdę godny polecenia

Pozostaw komentarz