Pozostałe

Dlaczego coraz chętniej pożyczamy pieniądze poza bankiem

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jeszcze kilka lat temu, gdy chcieliśmy pożyczyć pieniądze, praktycznie jedynym rozwiązaniem jakie mieliśmy był bank. Mogliśmy też ewentualnie pożyczyć pieniądze od rodziny czy też od znajomych, chociaż nie dla wszystkich jest to rozwiązanie idealne. Dzisiaj mamy nieco więcej możliwości. A wszystko dlatego, że w naszym kraju pojawiły się firmy pożyczkowe, które oferują różnego rodzaju pożyczki. Oczywiście najbardziej znane są tzw. „chwilówki”, czyli pożyczki udzielane na krótki okres czasu. Ale w ofercie firm pożyczkowych, znajdują się także pożyczki długoterminowe a nawet pożyczki hipoteczne.

Co sprawia, że coraz częściej odchodzimy z banków i składamy wnioski w firmach pożyczkowych? Powodów możemy podać kilka. Przede wszystkim pieniądze możemy dostać tu nieco łatwiej niż w bankach. Większość firm pożyczkowych nie sprawdza rejestrów zgromadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej, więc nie „wyjdzie” czy mamy w bankach inne zadłużenie, a także w jaki sposób je spłacamy. Duże znaczenie ma też fakt, że w firmach pozabankowych pieniądze możemy dostać bez wychodzeniu z domu. Zdecydowaną większość czynności które musimy zrobić by pieniądze pożyczyć możemy wykonać przez Internet, co znacznie oszczędza nasz czas. Innym czynnikiem wpływającym na popularność firm pożyczkowych jest to, że nie sprawdzają one zdolności kredytowej. Pożyczki bez zdolności kredytowej mogą dostać więc ci, którzy pracują „na czarno”, dorywczo, lub są zatrudnieni na „umowę śmieciową”. W banku uzyskanie przez takie osoby było by bardzo trudne, czy wręcz niemożliwe, a w firmach pożyczkowych, mają one spore szansę na dodatkowe pieniądze.

Czy firmy pożyczkowe w dalszym ciągu będą cieszyły się taką popularnością? Można się spodziewać że tak. A wszystko dlatego, że firmy te doskonale rozumieją potrzeby swoich klientów i potrafią się do nich szybko dostosować. Możemy też zauważyć, że koszty tych pożyczek które kiedyś były bardzo wysokie stopniowo spadają, co sprawia, że coraz więcej osób zaczyna składać wniosek o pożyczki w firmach pozabankowych, których spis możemy znaleźć tutaj.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz