Pozostałe

Pożyczka online a historia BIK

Pożyczki online to dynamicznie rozwijające się usługi finansowe, z których każdego roku korzysta coraz większa liczba Polaków. Pożyczki przez internet wyróżniają się ekspresowymi decyzjami o przyznaniu finansowania oraz minimum formalności, jakie trzeba spełnić, by cieszyć się dodatkową gotówką.

Pożyczki online są doskonałym sposobem na zwiększenie ilości dostępnej gotówki, świetnie sprawdzają się również jako rozwiązanie w awaryjnych sytuacjach, takich jak m.in. nieoczekiwane opłaty. Zaciągając pożyczkę online u zaufanych i rzetelnych pożyczkodawców, każdorazowo sprawdzana jest zdolność kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, zwanej potocznie BIK-iem.

Pożyczki online z BIK – na czym polegają?

BIK to przedsiębiorstwo założone przez polskie banki, którego głównym zadaniem jest gromadzenie oraz udostępnianie informacji na temat klientów banków. W Biurze Informacji Kredytowej można błyskawicznie zdobyć informację na temat historii kredytowej każdej osoby, która w przeszłości zaciągnęła zobowiązanie. Dzięki informacjom, które są zgromadzone w BIK, instytucje finansowe mogą podejmować bezpieczniejsze i przede wszystkim o wiele szybsze decyzje w sprawie ewentualnego udzielenia pożyczki (źródło: https://www.pozyczkaplus.pl/ )

Pożyczki online z BIK są formą zobowiązania finansowego, które polega na udostępnieniu gotówki po wcześniejszej pozytywnej informacji ze strony Biura Informacji Kredytowej. W związku z tym, prawdopodobieństwo otrzymania takiej pożyczki w przypadku osób z wysokim poziomem zadłużenia jest bez niewielkie, a rozsądni pożyczkodawcy nie powinni udzielać środków finansowych ze względu na możliwe konsekwencje niewypłacalności potencjalnych pożyczkobiorców i windykację nieuregulowanych zobowiązań.

Tak naprawdę nie istnieje sposób, aby nie znaleźć się w Biurze Informacji Kredytowej, jeśli w przeszłości zaciągnęło się zobowiązanie finansowe. Każdorazowo składany wniosek o kredyt lub pożyczkę staję się nośnikiem informacji, które trafia do BIK. W Biurze Informacji Kredytowej znajdują się przede wszystkim dane osobowe, data udzielenia kredytu, planowany termin spłaty, informacje na temat waluty, w której zaciągnięto zobowiązanie oraz ilość rat. Warto wspomnieć, że w Biurze Informacji Kredytowej znajdują się również informacje na temat poręczycieli kredytów i pożyczek, które są osobami współodpowiedzialnymi za uregulowanie zobowiązań.

Pożyczki online bez BIK

Na rynku można się spotkać z wieloma ofertami pożyczek bez BIK, które są dobrym rozwiązaniem dla osób nie cieszących się dobrą opinią w Biurze Informacji Kredytowej. Warto pamiętać, że instytucje oferujące pożyczki mogą swobodnie korzystać także z pozostałych baz danych, dlatego potencjalna pożycza bez BIK nie oznacza pewności, co do pozytywnej opinii ze strony pożyczkodawcy. Bazami danych działającymi podobnie do Biura Informacji Kredytowej jest BIG (Biuro Informacji Gospodarczej), ERIF oraz ZBP (Związek Banków Polskich).

Wpływ złej historii w BIK na decyzję o przyznaniu pożyczki

Odpowiedzialni pożyczkodawcy, tacy jak Pożyczka Plus udzielają pożyczek online jedynie osobom, które są zdolne uregulować zobowiązania finansowe, dlatego za każdym razem przed udzieleniem zobowiązania, weryfikowana jest historia kredytowa każdego potencjalnego pożyczkobiorcy. Należy pamiętać, że zadłużenie w banku nie stanowi żadnej przeszkody w otrzymaniu pożyczki, jeśli dana osoba otrzyma pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Warto wybierać oferty pożyczkodawców, którzy przykładają starań do odpowiedzialnego finansowania, które minimalizuje ryzyko ewentualnej windykacji nieuregulowanych należności oraz wszelkich pozostałych problemów z nimi związanych.

Rate this post

Pozostaw komentarz