Inwestuj w waluty na platformie eToro
Pozostałe

Jaki bank daje kredyt dla pracujących zagranicą ?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Od wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej minie w tym roku 14 lat. Wtedy także sukcesywnie otworzyły się przed naszymi rodakami możliwości zarobkowe w innych krajach wspólnoty, z czego ochoczo korzystamy. Pomimo że w pierwszych latach po dołączeniu do struktur europejskich migracja zarobkowa była najwyższa, to także aktualnie utrzymuje się na wysokim poziomie.

Główny Urząd Statystyczny oszacował, że pod koniec 2016 roku poza granicami naszego kraju czasowo pracowało ponad blisko dwa miliony czterysta tysięcy Polaków. Największa ilość naszych rodaków pracuje w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Irlandii, Norwegii oraz w innych krajach UE.

Polacy pracujący poza granicami najczęściej w kraju zostawiają swoją rodzinę oraz plany, na które chcą zarobić. Jednak zdarza się bardzo często, że do realizacji bieżących przedsięwzięć potrzebują dodatkowej gotówki, którą chcą pozyskać w polskich bankach. Czy to w ogóle da się zrobić?

Pracuję za granicą, chce wziąć kredyt w Polsce

Polacy chcą się korzystać z polskich instytucji finansowych z kilku powodów. Po pierwsze starając się o kredyt gotówkowy czy hipoteczny w Polsce wszystkie procedury oraz dokumenty są dla nich w pełni zrozumiałe. Nie ma możliwości podpisania czegokolwiek, czego byśmy nie byli pewni. Oczywiście przy wyborze odpowiedniego banku warto zasięgnąć porady specjalistów z firmy Aconto, którzy porównają dla nas oferty i wybiorą tę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania oraz której wymagania będziemy w stanie bez problemów spełnić. Taka pomoc może się okazać nieoceniona, szczególnie jeśli nie mamy czasu na wizyty w różnych instytucjach bankowych, aby samodzielnie uzyskać stosowne informacje. Kolejnym powodem, dla którego nasi rodacy za granicą chcą korzystać z polskich kredytów, jest znacznie większe zaufanie, jakim darzą doskonale znane i lubiane banki.

Gdzie dostanę kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą?

Polskie instytucje finansowe od kilku lat wychodzą naprzeciw rosnącym potrzebom klientów w zakresie uzyskania kredytu z wykorzystaniem umowy o pracę od zagranicznego pracodawcy. Ofert jest naprawdę sporo i przebrnięcie przez nie samodzielnie zajmuje dużo czasu. Dlatego zdecydowanie warto jest kredyt na umowę zagraniczną, załatwiać z pomocą operatora bankowego Aconto. Wsparcie doskonale doświadczonego w sprawie doradcy jest nieocenioną pomocą i znacznie zwiększa nasze szanse na powodzenie całego przedsięwzięcia. Konsultant przeprowadzi nas zarówno przez gąszcz ofert, jak i zaznajomi z procedurami, które stosują banki w przypadku osób pracujących poza granicami kraju.

Czego możesz potrzebować, by uzyskać kredyt na umowę zagraniczną?

Każdy bank posiada swoje przepisy dotyczące tego rodzaju kredytów, jednak można z powodzeniem wyróżnić kilka dokumentów, które będą Ci niezbędnie potrzebne:

  • Pozwolenie na pracę w kraju, w którym aktualnie mieszkamy.
  • Zaświadczenie o dochodach na druku konkretnego banku – najczęściej dostępne są druki w języku angielskim.
  • Tłumaczenie umowy o pracę lub kontraktu na język polski – z racji, iż jest to kosztowna inwestycja, należy poczekać z tłumaczeniem do uzyskania decyzji kredytowej.
  • Historia kredytowa z innego kraju – jeśli korzystaliśmy z kredytów zagranicznych, to należy zaopatrzyć się samodzielnie w raport historii kredytowej w danym kraju, ponieważ polskie banki nie będą miały do tych danych dostępu.

Otrzymanie kredytu gotówkowego czy hipotecznego w czasie pracy w innym kraju jest jak najbardziej możliwe. Jednak należy podejść do tego metodycznie i zapewnić sobie stosowne wsparcie profesjonalnych doradców z Aconto, dzięki którym nasz projekt uda się zrealizować z pozytywnym skutkiem.

Partner: https://pozyczkibaza.pl

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz