Kryptowaluty

Jak inwestować w kryptowaluty – strategie dla początkujących i zaawansowanych

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Inwestycje alternatywne zyskują w ostatnim czasie na popularności, dając szansę na ochronę posiadanego majątku lub dochód pasywny, wspierający domowy budżet. Coraz więcej osób zwraca się w stronę mniej tradycyjnych produktów inwestycyjnych. Obok gruntów i nieruchomości do chętnie wybieranych aktywów zaliczają się też kryptowaluty.

Jakie są najpopularniejsze strategie inwestowania w kryptowaluty? Ile trzeba zainwestować, by osiągnąć sukces? Kilka wskazówek znajdziecie w dzisiejszym artykule.

Inwestowanie w kryptowaluty – czy da się zarabiać w świecie krypto?

Kryptowaluty to cyfrowe aktywa, które nie mają fizycznych odpowiedników i działają w ramach rozproszonych rejestrów danych, tak zwanych blockchainów. Z jednej strony zapewniają bezpieczeństwo danych, z drugiej dają szansę na łatwość śledzenia transakcji, przy zachowaniu anonimowości.

Początkowo zostały stworzone jako wirtualne środki płatnicze dla np. e-commerce. Z czasem okazało się, że ich pierwotne przeznaczenie straciło na znaczeniu, wobec szeregu innych możliwości, które oferuje świat kryptowalut. Włącznie z szansą na zarabianie solidnych pieniędzy czy wygodne zabezpieczenia posiadanego majątku.

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Kryptowaluty zaliczają się do kategorii inwestycji alternatywnych. Oznacza to, że nie opierają się na papierach wartościowych i są niezależne do notowań tradycyjnej giełdy.

Jakie są opcje zarabiania na kryptowalutach? Wiele korzyści potrafi przynosić tak zwany mining, czyli wydobycie (kopanie) kryptowalut z pomocą komputerów o dużej mocy obliczeniowej. Innym rozwiązaniem jest staking, czyli udostępnienie już posiadanych walut do zabezpieczenia blockchaina. Za to otrzymuje się nagrodę w postaci odsetek od zaoferowanych kryptowalut. Innym pomysłem, nie wymagającym inwestowania własnych środków, są airdropy. Wymaga to zrealizowania drobnych zadań (np. udostępnienia postów w social mediach), za co otrzymuje się nagrodę – w formie oczywiście kryptowalut. W tych przypadkach najczęściej nie jest wymagane wielkie doświadczenie ani specjalistyczna wiedza, by wygenerować niewielki zysk.

Trading w świecie krypto – strategie zarabiania na kryptowalutach

Podstawową strategią do zarabiania na aktywach cyfrowych jest zakup kryptowalut, by następnie sprzedać je, w momencie gdy osiągną wyższą cenę na giełdach kryptowalutowych. Takie działanie może przybierać formę inwestycji długofalowej, choć wiele osób preferuje trading, czyli zakup i sprzedaż cyfrowych aktywów w krótkich perspektywach czasowych. W tradingu można opierać się na wiedzy własnej, skorzystać z pomocy doświadczonego brokera lub postawić na automatyzację, przy której przydatny może się okazać np. trading bot od: EazyBot.pl.

W zależności od czasu potrzebnego na sfinalizowanie transakcji wyróżnia się:

  • scalping (kilka sekund dzieli zakup od sprzedaży),

  • day trading (sesja zamyka się w ramach jednego dnia),

  • swing trading (najczęściej sprzedaż następuje do kilku tygodni od zakupu).

Od wyboru strategii, giełdy kryptograficznej oraz kwoty zależy oczywiście wysokość potencjalnego zarobku. Trzeba też wykazać się wiedzą i wnikliwą analizą rynku.

Ile trzeba zainwestować w kryptowaluty?

W tym miejscu dochodzimy do pytania, ile trzeba zainwestować w kryptowaluty, by inwestycja przyniosła dobry zwrot.

Tak naprawdę nie ma jednak granicy wejścia. Można rozpocząć inwestowanie w krypto na naprawdę niewielkich kwotach, by na przykład nauczyć się sposobów działania, poznać strategie i mechanizmy działania, wykorzystując też narzędzia automatyzujące.

W przypadku szybkich transakcji opartych na niewielkich wartościach, najczęściej zyski są niewielkie. Multiplikacja takich działań potrafi jednak przynieść satysfakcjonujące zyski.

Inwestowanie większych kwot może dać spore zyski. Nie jest to jednak reguła. Pamiętajmy, że kryptowaluty charakteryzują się sporą zmiennością, co potrafi przynieść wzrosty, ale też solidne spadki wartości konkretnych aktywów.

Dodatkowe źródło zarobku – czy inwestycje w krypto się opłacają?

Inwestowanie w kryptowaluty może przynosić zyski lub stać się sposobem na uzyskanie dochodu pasywnego przy każdej zasobności portfela. Równocześnie każda inwestycja, również ta w świecie krypto, wiąże się z ryzykiem. Dlatego zawsze należy podchodzić do niej z rozsądkiem i ostrożnością, by nie narazić się na dotkliwe straty.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz