Banki

Najtańszy kredyt konsolidacyjny

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Kredyty konsolidacyjne są skierowane do osób, które posiadają już zobowiązania i inne kredyty w różnych bankach. Osoby takie są zwykle zobowiązane do spłaty wszystkich kredytów oddzielnie, co często okazuje się dosyć drogie. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem może okazać się właśnie kredyt konsolidacyjny.

Zalety kredytów konsolidacyjnych

Kredyty konsolidacyjne mają to do siebie, że po pierwsze umożliwiają pożyczkobiorcy spłatę wyłącznie jednego kredytu – jedną miesięczną ratą. Dodatkowo rata miesięczna jest ustalana indywidualnie, a bank dąży do tego, aby koszty ponoszone przez pożyczkobiorców były mniejsze, niż w przypadku spłacania kilku kredytów jednocześnie. Można więc stwierdzić, że konsolidacja to jedno z bankowych narzędzi, które służy obniżeniu miesięcznej raty, a to za sprawą niższych oprocentowań niż w przypadku standardowych kredytów.

Gdzie po kredyt konsolidacyjny?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, zwykle warunki ustalane są indywidualnie. Na stronie http://kredytkonsolidacyjnyranking.pl sprawdzisz gdzie dostaniesz najtańszy kredyt konsolidacyjny. Choć na tronie internetowej poszczególnych banków można znaleźć podstawowe wytyczne do oszacowania przykładowego kredytu konsolidacyjnego.

Przykładowe kalkulatory kredytów konsolidacyjnych na kredyt 20 000 zł., spłacony po 60 miesiącach.

  • Alior Bank – oprocentowanie o 7,77%, prowizja od udzielenia kredytu 0%, miesięczna rata 390,70 zł. Alior Bank oferuje kredyt konsolidacyjny na maksymalnie 200 000 zł.
  • Inbank kredyt gotówkowy – oprocentowanie około 8,85%. Maksymalna kwota kredytu to 50 000 zł. Prowizja od kredytu 1,99%. Szacowana miesięczna rata – 422 zł.
  • Santander Consumer Bank – Kredyt Mistrzowski – oprocentowanie 3,99%, maksymalna kwota kredytu 25 000 zł, prowizja 9,8% – szacowana rata kredytu 404,33 zł.
  • Eurobank – Kredyt dla każdego – oprocentowanie 6,0%, prowizja 10,3%, maksymalna kwota aż 120 000 zł, szacowana miesięczna rata – 426,28zł.

Jak łatwo zauważyć, nie tylko oprocentowanie wskazuje na wartość kredytu. Częstym zabiegiem, które stosują banki jest dodatkowa prowizja. Często banki zaniżają oprocentowanie, jednak dokłądają całkiem wysoką wartość prowiz

5/5 - (1 vote)

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz