Wymiana walut

Jak otworzyć konto w kantorze internetowym

Zamieszczono przez Marcin

Kantory internetowe, w których możemy wymieniać walutę bez wychodzenia z domu, zyskują sobie w naszym kraju coraz większą popularność. Dzięki nim możemy wymieniać waluty po lepszych kursach, o dowolnej porze dnia i nocy i co ważne, wszystkie czynności które są niezbędne do transakcji możemy wykonać siedząc wygodnie na kanapie. Jednakże w dalszym ciągu są osoby, które nie mogą zdecydować się na ten nowoczesny sposób sprzedawania lub kupowania waluty. Jednym z powodów tych obaw, jest strach przed czynnościami, związanymi z otwarciem konta w jednym z kantorów. Poniżej postaramy się pokazać, że nie jest to trudne i że praktycznie każdy może sobie z tym poradzić.

 

Pierwszą czynnością związaną z otwarciem rachunku w kantorze internetowym, wcale nie jest wybór jednego z nich. Przede wszystkim musimy posiadać dwa rachunki – w złotówkach i w walucie, którą będziemy kupować lub sprzedawać. Zdecydowana większość z nas ma konta złotówkowe, natomiast z walutowymi bywa różnie. Dlatego jeśli chcemy wymieniać waluty online, musimy sprawdzić oferty banków w zakresie prowadzenia kont walutowych i wybrać ofertę, która nam najbardziej odpowiada. Musimy jeszcze wspomnieć, że w niektórych kantorach internetowych nie ma obowiązku zakładania konta walutowego, jeśli chcemy kupić jakąś popularną walutę (np. EURO). Możemy wypłacić ją bezpośrednio w kasie banku, ale zwykle taka operacja obarczona jest prowizją.

 

Gdy mamy już konto złotówkowe i konto walutowe, możemy założyć rachunek w kantorze internetowym. Przygotujmy sobie do tego nasz dowód osobisty, powinniśmy mieć także “pod ręką” numery naszych kont bankowych, potrzebujemy też adres email i aktywny telefon komórkowy. Rejestracja we wszystkich kantorach internetowych wygląda podobnie. Podajemy nasze podstawowe dane osobowe, znajdujące się w dowodzie osobistym, numery kont bankowych, numer telefonu komórkowego i adres mailowy. Dane te musimy zweryfikować,  za pomocą przelewu weryfikacyjnego, czy kodu przesłanego nam na naszą komórkę. Kantor otworzy nam rachunek złotówkowy oraz rachunek walutowy i na nie będzie przelewał nasze pieniądze I gdy cały proces rejestracji i weryfikacji się zakończy, możemy już wymieniać waluty. Jeżeli chcemy kupić walutę, musimy zasilić nasz złotówkowy rachunek w kantorze, dokonać transakcji – kantor przeleje nam walutę na nasze walutowe konto w kantorze – i potem wykonać przelew z naszego “kantorowego konta walutowego”, na bankowe konto walutowe. Jeżeli chcemy sprzedać walutę, to najpierw musimy z naszego konta bankowego przelać środki na konto walutowe w kantorze, wymienić je na złotówki i dokonać przelewu na bankowe konto złotówkowe. Może opis wygląda na nieco skomplikowany, to w rzeczywistości sama transakcja trwa kilkanaście sekund. A dzięki niej mamy szansę zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż kantory internetowe oferują najlepsze kursy wymiany walut.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz