Wymiana walut

Jak wybrać najlepszy kantor internetowy?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Narzędzie, jakim jest Internet, dzięki któremu możemy zorganizować już niemal wszystko, umożliwia nam również skorzystanie nie tylko z bankowości on line, ale również bezpieczną i szybką wymianę walut po najlepszym kursie. Wymiana walut on line staje się już codziennością. Kantory internetowe rosną jak grzyby po deszczu, prześcigając się w coraz to korzystniejszych ofertach. Kantor on line to doskonała alternatywa dla kantora stacjonarnego. Aby skorzystać z tradycyjnej formy wymiany walut do kantoru trzeba przede wszystkim udać się osobiście. W przypadku kantorów internetowych wymiany żądanej waluty dokonujemy w każdym miejscu i czasie.

Jak wybrać najlepszy kantor internetowy?

Korzystanie pierwszy raz z kantoru internetowego nasuwa wiele pytań. Najważniejszym z nich jest w jaki sposób wybrać kantor online. Należy kierować się kilkoma aspektami, które przedstawiamy poniżej.

 • W pierwszej kolejności kantor musi być sprawdzony. Warto poczytać opinie w Internecie oraz zrobić wywiad wśród znajomych, którzy korzystają z dobrodziejstwa kantorów internetowych. Bardzo cenne wskazówki internauci przedstawiają na forach w ramach portali społecznościowych.
 • Następnie istotne jest, aby przeczytać regulamin wybranego kantoru online. Warto zrobić to jak bardziej szczegółowo, aby uniknąć pomyłek oraz rozczarowania dotyczącego na przykład kursu wymiany walut. Bardzo często kantory przekazują potencjalnym klientom informację, iż korzystanie jest całkowicie darmowe. W praktyce zdarzają się sytuacje, w których to bank pobiera opłatę, a więc operacja wcale nie jest darmowa, jak zapewniał nas wcześniej kantor. Dlatego czytanie regulaminów w sposób szczegółowy jest tak bardzo ważne.
 • Dokonując wymiany walut po raz pierwszy warto sprawdzić „jak to działa”, to znaczy przelać niewielką sumę pieniędzy aby sprawdzić czy kantor nie ma żadnych opóźnień, czy nie pobrano z naszego konta dodatkowych opłat i czy waluta dotarła na nasze konto bankowe. Zawsze warto zabezpieczyć się i nie wymieniać od razu pełnej kwoty, jakiej potrzebujemy.

Szukając najlepszego kantoru, warto przeanalizować oferty dostępne na rynku, biorąc pod uwagę następujące czynniki:

 • jaka jest wysokość kursów walut
 • jak często wysokość kursów walut jest uaktualniana
 • czy jest minimalna kwota transakcji
 • czy jest maksymalna kwota transakcji
 • jakie banki są obsługiwane przez konkretny kantor online

Najlepsze kantory online

 • Walutomat gwarantuje oszczędności rzędu nawet 8% na wymianie wszystkich walut. Maksymalna kwota prowizji to 0,2%. Istotne jest, że kantor obsługuje aż trzynaście banków z możliwością natychmiastowej realizacji przelewu. Walutomat daje możliwość wymiany walut przelewem bądź z portfela. Jedynym minusem portalu jest brak możliwości wyrobienia kart płatniczych. Ponadto Walutomat obsługuje cztery waluty – EUR, USD, GBP, CHF.
 • Alior Bank to bezpłatny serwis, który umożliwia wymianę aż trzynastu walut. Są to: EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RUB, SEK. Kantor gwarantuje atrakcyjne kursy wymiany walut, możliwość przeprowadzania operacji 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Ponadto atutami serwisu jest brak opłat za prowadzenie rachunków w walutach, brak opłat za karty debetowe MasterCard PayPass w EUR, USD i GBP, brak opłat za walutowe przelewy ekspresowe, automatyczne zlecenia walutowe, możliwość kupna waluty po najkorzystniejszym kursie i przelania środków finansowych w ciągu dwóch dni roboczych.
 • Kantor Amronet pozwala na wymianę czterech walut, a mianowicie EUR, USD, GBP, CHF. Maksymalna kwota prowizji za wymianę walut w serwisie to 0,2% od kwoty wymiany. Kantor niestety nie umożliwia swoim użytkownikom możliwości wyrobienia kart płatniczych, ale za to prowadzi w ramach promocji cashback 20% zwrotu prowizji od każdej wymiany walut.
 • Na liście najlepszych kantorów internetowych znajduje się również serwis Pluskantor. Umożliwia on wymianę takich walut jak EUR, USD, GBP, CHF, RUB. Ogromnym plusem jest tu brak prowizji za wymianę walut oraz zupełnie bezpłatne wypłaty PLN do wszystkich banków zarejestrowanych w Polsce. Warto jednak wiedzieć, że opłaty za przelew wykonany do mBanku wynoszą 5 zł dla EUR i aż 10 zł dla walut: CHF, GBP i USD. Kantor nie umożliwia również wyrobienia kart płatniczych.

Więcej informacji na temat kantorów internetowych znajdziesz na stronie rankingkantorow.pl wraz z opiniami użytkowników na temat kantorów online.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz