Pozostałe

Jaką walutę zabrać na Madagaskar

Zamieszczono przez Marcin

Jest wiele miejsc na Świecie, w których chcielibyśmy spędzić nasz urlop. Z całą pewnością jednym z nich jest malownicza wyspa Madagaskar. Leży ona w niedalekiej odległości od Afryki, ma pienne plaże, ciepłą i czystą wodę w której możemy się kąpać, a ponadto może ona nas zachęcać przystępnymi cenami. Ponadto musimy zdawać sobie sprawę, że część wyspy położona z dala od miast, w dalszym ciągu jest nieco „dzika” co także przyciąga wielu turystów. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na spędzenie wolnych od pracy dni na Madagaskarze.

Aby w spokojny spokój spędzić nasz urlop na Madagaskarze musimy się do niego w odpowiedni sposób przygotować. A jednym z etapów powinno być zaopatrzenie się w odpowiednią walutę. Na Madagaskarze oficjalną walutą jest 1 ariary (międzynarodowy kod MGS). Dzieli się on na 5 iraimbilanja. W obiegu znajdują się banknoty o nominałach, 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 i 10000 ariary. Są one oficjalną walutą od roku 2005, kiedy to zastąpiły franki malgaskie. Co ciekawe tą ostatnią walutą często możemy płacić, oczywiście w mniejszych miejscowościach i na wsiach.

Jak łatwo się domyśleć, w polskich kantorach ciężko kupić walutę Madagaskaru. A jeśli nawet to kurs po jakim będziemy ją kupować będzie bardzo niekorzystny. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup EURO lub dolarów amerykańskich i zamiana jednej z tych walut na miejscu na walutę miejscową. Najlepiej zrobić to w dużych miastach, gdyż tam kursy będą dla nas najlepsze. Oczywiście może ktoś powiedzieć, że możemy posługiwać się kartami płatniczymi. Niestety na Madagaskarze może być z tym problem. Jest to możliwe tylko w dużych miastach (a jest ich niewiele). Podobny problem możemy mieć ze znalezieniem bankomatów. Musimy też wiedzieć, że używając kart płatniczych koszt wymiany znacznie się zwiększy. Wydawca karty będzie pobierał opłatę za przewalutowanie a ponadto kurs wymiany nie będzie dla nas zbyt najlepszy.

Gdzie kupić EURO czy dolary z myślą o zamianie ich na walutę Madagaskaru. Oczywiście najlepiej nadają się do tego kantory internetowe. Mają one zdecydowanie najlepsze kursy, a transakcje odbywają się szybko i bezpiecznie. Jeśli więc w odpowiedni sposób zaopatrzymy się w walutę, nasz urlop na Madagaskarze z całą pewnością okaże się „strzałem w dziesiątkę” i będziemy go długo wspominać.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz