Wymiana walut

Jak założyć konto w Walutomat

Kantor walut online Walutomat.pl
Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Wymiana walut w Internecie cieszy się coraz większą popularnością. Ale nie ma się co temu dziwić, skoro dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy. A ludzie szukają oszczędności na każdym kroku.

Jednym z najbardziej popularnych serwisów w którym możemy waluty wymieniać jest Walutomat. Różni się on nieco od innych kantorów w Internecie, gdyż to nie właściciele kantorów ustalają kursy, ale robią to osoby które chcą walutę sprzedać lub kupić. Jest więc to wymiana społecznościowa, a kursy można ustalać na dowolnym poziomie.

Z całą pewnością z Walutomatu korzystałoby jeszcze więcej osób, ale obawiają się oni, że cała procedura jest bardzo skomplikowana i trudno się w niej połapać. Tymczasem jest to niezmiernie proste, co udowodnimy w tym tekście.

Każdy kto chce wymieniać walutę w Walutomat, musi przede wszystkim założyć w tym serwisie własny profil. Trzeba powiedzieć, że jest on bezpłatny a jego założenie trwa zaledwie kilka chwil. Podczas rejestracji podajemy imię, nazwisko, email, numer telefonu komórkowego i nasze hasło, którym do serwisu będziemy się logować. Numer telefonu jaki podamy w czasie rejestracji musimy potwierdzić za pomocą specjalnie wysłanego hasła SMS. W podobny sposób musimy potwierdzić nasz adres mailowy, tzn. musimy kliknąć specjalny link, który dostaniemy w wiadomości przysłanej od Walutomat.

Gdy potwierdziliśmy już nasz telefon i maila, powinniśmy uzupełnić informację o naszych rachunkach. Podajemy więc tu numery rachunku prowadzonego w złotówkach i w obcej walucie. To właśnie pomiędzy tymi kontami będą „przepływały” pieniądze które chcemy kupić lub sprzedać. W dowolnym momencie, gdy będziemy chcieli walutę wymienić, powinniśmy ją przelać z naszego konta w banku, na nasz portfel walutowy w serwisie Walutomat. Gdy pieniądze już w naszym portfelu się pojawią, zostaniemy o tym poinformowani za pomocą SMS-a.

Gdy nasz portfel walutowy jest już zasilony, możemy wymieniać waluty. Mamy na to dwa sposoby. Po pierwsze, możemy wyszukać oferty innych użytkowników Walutomat i zaakceptować dla nas najlepszą. Po drugie, sami możemy ustalić kurs, po jakim walutę chcemy wymienić. Transakcja nasza zostanie zrealizowane wtedy, gdy pojawi się odpowiednia propozycja od innego klienta Walutomat. Drugi wariant jest bardziej czasochłonny, ale pozwala na uzyskanie lepszych kursów.

I to wszystko. Po transakcji serwis wysyła na nasze konto wymienioną walutę (po uwzględnieniu prowizji wynoszącej maksymalnie 0.2%). Nie ma tu więc nic skomplikowanego i każdy, kto ma podstawową wiedzę, jak poruszać się po stronach internetowych spokojnie sobie z tym wszystkim poradzi.

Konto w Walutomacie założysz w tym miejscu

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz