Pozostałe

Pożyczka na raty. Jak wziąć szybką pożyczkę przez internet

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Pożyczka przez internet to relatywnie szybki i prosty sposób na zaradzenie chwilowej utracie płynności finansowej. Cała operacja trwa kilkanaście minut, pieniądze pojawiają się na koncie od razu po rozpatrzeniu wniosku. Zobacz, na czym polega branie pożyczki przez internet.

Pożyczka przez internet – ostatnia deska ratunku?

Pożyczanie pieniędzy nie jest tym, co Polacy lubią najbardziej. Wbrew pozorom zadłużanie się nie leży w naszej naturze. Jednakże zdarzają się takie sytuacje, w których po prostu nie mamy wyjścia. Brak środków na koncie i pilne wydatki to niemal klasyczna sytuacja, bo wiadomo, że pieniądze są najbardziej potrzebne właśnie wtedy, gdy ich brakuje.

Na ogół w pierwszej kolejności zwracamy się do rodziny lub znajomych, ale żyjemy w czasach, gdy coraz mniej osób ma zachomikowane oszczędności, którymi może się podzielić. W takiej sytuacji pożyczka na raty przez internet faktycznie jest ostatnią deską ratunku, np. wówczas gdy w środku upalnego lata lodówka odmówi posłuszeństwa, albo gdy przed ważnym wydarzeniem sportowym zepsuje się telewizor.

Pożyczając pieniądze przez internet, trzeba robić to z rozwagą. Po pierwsze pożyczamy tyle, ile potrzebujemy, a nie tyle, ile jesteśmy w stanie pożyczyć, bo pożyczka to nie darowizna, trzeba będzie ją spłacić. Po drugie – pożyczamy, jeśli jesteśmy pewni, że będziemy mieli z czego zwrócić. Branie szybkiej pożyczki przez osoby, które nie mają dochodów, jest wpadaniem w błędne koło, z którego trudno będzie się wydostać.

Pożyczka na raty – od kogo pożyczyć pieniądze w internecie

Stosunkowo łatwo jest wziąć pożyczkę na raty w internecie. Wyszukiwarka usłużnie podsunie kilka ofert, które będą się różniły maksymalną wysokością kwoty pożyczki, oprocentowaniem i wiarygodnością pożyczkodawcy. Na pewno warto sprawdzić, od kogo pożyczamy. Firma o ugruntowanej pozycji to gwarancja, że warunki umowy nie zmienią się w czasie jej trwania, a oprocentowanie gwałtownie nie wzrośnie.

Na rynku polskim zdecydowanie wyróżnia się Monedo. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu Monedo SSL GmbH, udzielającego pożyczek w rejonie Europy i Azji. Grupa Monedo może pochwalić się niebagatelnymi liczbami, zatrudnia ponad trzysta osób, które obsługują blisko trzy miliony klientów na świecie.

Minimalna kwota pożyczki od Monedo Now to 1500 zł, maksymalna aż 20 000 zł. Przy składaniu wniosku online będzie potrzebny dowód osobisty, mail, telefon komórkowy oraz konto bankowe z przypisaną do niego kartą. Osoba biorąca pożyczkę musi być pełnoletnia.

Pożyczka na raty – dlaczego jest lepsza od kredytu

Niekwestionowaną zaletą pożyczki przez internet jest relatywnie krótki czas oczekiwania na decyzję. Wystarczy odrobina znajomości zasad poruszania się w sieci i średniej jakości łącze internetowe, by w ciągu kwadransa dostać pieniądze na konto. To przewaga, jaką pożyczki na raty mają nad kredytami bankowymi. Wniosek o kredyt jest rozpatrywany dłużej, nawet jeśli kwota jest porównywalna.

Jeśli chodzi o koszty pożyczek i kredytów, to oprocentowanie jest na poziomie porównywalnym, jednakże trzeba pamiętać o prowizji doliczanej do pożyczki na raty. Ostateczny koszt okaże się wyższy, ale to cena, jaką się płaci za szybki przelew i minimum formalności.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz