Wymiana walut

Ile możemy zaoszczędzić wymieniając walutę przez Internet (online)

Zamieszczono przez Marcin

Waluty możemy wymieniać na kilka sposobów. Mówimy tu o wymianie w banku, kantorze stacjonarnym czy kantorze internetowym. Oczywiście możemy jeszcze wymienić naszą walutę u osoby prywatnej, jednak zawsze wiąże się to z jakimś ryzykiem, że zostaniemy oszukani. Wybierając miejsce w którym dokonamy zamiany waluty, zwykle kierujemy się najkorzystniejszym dla nas kursem. I na pewno każdy kto sprawdzał kursy walut doskonale wie, że najlepsze oferowane są przez kantory internetowe. Ale czy zdajemy sobie sprawę, ile na takiej wymianie możemy zaoszczędzić? Spróbujmy to policzyć.

Załóżmy, że chcemy kupić 2000 EURO. Gdybyśmy zrobili to w banku PKO BP gdzie obecny kurs wynosi 4.6719 musielibyśmy wydać 9343.8 zł. Natomiast jeśli wymiany dokonalibyśmy w jednym z najpopularniejszych kantorów internetowych w naszym kraju czyli Cinkciarz.pl, za wspomniane wcześniej 2000 EURO musimy zapłacić 9004.6 zł. A wszystko dlatego, że aktualny kurs wymiany Euro w tym kantorze to 4.5023 zł. Różnica pomiędzy bankiem a kantorem internetowym wynosi więc 339.2 zł. Na pewno jest to całkiem spora kwota. Możemy za nią kupić ponad 75 EURO, a więc całkiem sporo.

Takie przykłady możemy podawać w stosunku do każdej waluty. Nie ważne czy mówimy o RURO, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich czy brytyjskich funtach, zawsze wymiana w kantorze internetowym jest dla nas bardziej opłacalna. Im większą kwotę chcemy wymienić, tym więcej możemy zaoszczędzić. Nie ma się więc co dziwić, że kantory internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Zwłaszcza teraz, w momencie wakacji, gdy często wyjeżdżamy poza Polskę i potrzebujemy w naszym portfelu waluty, którą możemy posługiwać się w Hiszpanii, Włoszech czy Grecji. Dlatego zachęcamy wszystkich by w ramach oszczędności rejestrowali się w wybranych przez siebie kantorach internetowych, by zaoszczędzić na wymianie sporo pieniędzy.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz