Pozostałe

Jaką walutę zabrać do Indii

Zamieszczono przez Marcin

Indie coraz częściej stają się miejscem, w którym spędzamy nasz urlop. Kraj ten kusi nas zarówno nowoczesnością, jak i tradycją oraz pięknymi krajobrazami. Indie są też coraz lepiej przygotowane na przyjazd turystów. Powstają tu wspaniałe hotele, restauracje czy nowoczesne atrakcje turystyczne. Jak zawsze do każdego urlopu, na wyjazd do Indii musimy się w odpowiedni sposób przygotować. Jednym z etapów tych przygotowań, powinno być zaopatrzenie się w odpowiednią walutę. 

Walutą obowiązująca w Indiach jest rupia indyjska. Pierwsze informacje na temat tej waluty pochodzą z już z XVI wieku. Jednakże monety które obowiązują w Indiach obecnie, zostały wprowadzone w 1957 roku. Rupia indyjska (INR) dzieli się na 100 pais. W obiegu możemy spotkać banknoty o nominałach: 10, 20, 50, 100, 200, 500 i 2000 rupii. Jeśli chodzi o monety to spotkamy tu: 1, 2 5 i 10 rupii. W obiegu możemy też czasami spotkać monety o nominale 50 pais lub banknoty o nominale 1,2 czy 5 rupii. 

Teraz zastanówmy się, w jaką walutę zaopatrzyć się wybierając się do Indii. Rupia indyjska znajduje się w ofercie niewielu kantorów, a kursy jakie w nich obowiązują nie są zbyt atrakcyjne. W związku z tym lepiej kupić dolary amerykańskie czy też EURO i wymienić je na miejscu. Jak już większość z nas doskonale wie, najlepszy warunki związane z wymianą tych walut z całą pewnością znajdziemy w kantorach internetowych. Ich kursy są po prostu najlepsze. Ponadto transakcja jest bezpieczna, szybka i możemy jej dokonać bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę. Innym sposobem na zaopatrzenie się w miejscową walutę, może być skorzystanie z bankomatu. Znajdują się one w każdym dużym mieście jednakże na prowincji może z tym być problem. Musimy jednak zdawać sobie sprawę  z tego, że taka transakcja nie będzie dla nas zbyt korzystna. Mowa tu oczywiście na stracie jaką będziemy mieli po przewalutowaniu po niezbyt dla nas korzystnym kursie. Podobna sytuacja będzie miała miejsce, gdy będziemy używać naszej karty do transakcji bezgotówkowych. 

Podróż do Indii to z całą pewnością ciekawy sposób spędzenia naszego urlopu. Z całą pewnością po takiej wycieczce będziemy zadowoleni i z tyłu głowy będzie nam świtała myśl, żeby do tego kraju jeszcze kiedyś wrócić. Zwłaszcza, gdy wcześniej się do takiego wyjazdu w odpowiedni sposób przygotujemy, między innymi kupując jak najtaniej waluty.

Rate this post

O autorze

Marcin

Pozostaw komentarz