Pozostałe

Kto udzieli pożyczki zadłużonym?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Jak pokazują różnego rodzaju statystyki, nasi rodacy coraz częściej pożyczają pieniądze. I nie ma w tym nic złego, jeśli spłacamy je na czas. Jeśli jednak mamy jakieś problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań wtedy nie jest to dla nas dobra wiadomość. Po pierwsze może to wprowadzić nasz domowy budżet w spore kłopoty. Ponadto możemy mieć kłopoty z następnymi pożyczkami. Albowiem banki nie chcą pożyczać pieniędzy osobom zadłużonym, zwłaszcza jeśli zadłużenie to nie jest spłacane na czas. Czy w związku z tym, osoby zadłużone nie mają możliwości pożyczenia pieniędzy? Na szczęście nie.

Jeżeli mamy gdzieś zadłużenie i nie spłacamy go na czas, z całą pewnością nie dostaniemy nowego kredytu czy pożyczki w banku. Chyba, że skorzystamy z kredytu konsolidacyjnego. Jest to specjalny kredyt, dzięki któremu możemy pozbyć się naszych dotychczasowych zobowiązań, a do spłaty pozostanie nam tylko jeden kredyt. Jednakże wcale nie jest łatwo taki kredyt dostać. Po pierwsze, musimy mieć tzw zdolność kredytową, czyli bank musi uznać, że stać nas będzie na terminowe spłaty rat. Po drugie, musimy mieć dobre zabezpieczenie kredytu, którym zwykle jest hipoteka. Nie każdy więc może z niego skorzystać. Ponadto, po spłacie naszych długów nie będziemy mieli do dyspozycji pieniędzy, gdyż wszystkie zostaną one przelane na konta w bankach, w których mamy długi.

Kolejnym rozwiązaniem dla osób zadłużonych potrzebujących pożyczki mogą okazać się firmy pożyczkowe – ich lista znajduje się na stronie https://pozyczkowy-portal.pl/. Nie zwracają one aż tak dużej uwagi na aktualne zadłużenie swoich klientów, a także na sposób ich spłaty. Co prawda są firmy, które sprawdzają swoich klientów w bazach BIK, ale w dalszym ciągu spokojnie można znaleźć takie, które tego nie robią. Co więcej, wiele firm pożyczkowych oferuje pożyczki ratalne, których spłatę można rozłożyć na wiele miesięcy. Dzięki temu raty nie są zbyt wysokie i są “przyjazne” dla zadłużonego.

Jak widać osoby zadłużone w dalszym ciągu mogą pożyczyć pieniądze. Jednakże musimy dobrze zastanowić się, czy jest to dobre rozwiązanie. Albowiem jeśli jesteśmy już zadłużeni i mamy problem z terminową spłatą naszych długów, to kolejne zobowiązanie może naszą sytuację finansową jeszcze bardziej skomplikować. Dlatego zanim złożymy wniosek o kolejny kredyt przeanalizujmy naszą sytuację i dobrze zastanówmy się, czy jest on dla nas dobrym rozwiązaniem.

Pamiętaj również o tym, że wiele firm pozabankowych oferuje pożyczki bez odsetek – więcej o tym ewenemencie przeczytasz na https://pozyczkowy-portal.pl/darmowe-chwilowki/

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz