Banki Kryptowaluty

Banki tworzą własną kryptowalutę

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Kilka dużych banków z całego świata, pracuje nad stworzeniem własnej kryptowaluty. Jest ona tak projektowana, by służyła tym bankom do przeprowadzania pomiędzy sobą transakcji. Kryptowaluta tworzona przez Credit Suisse, HSBC, Barclays, Dutsche Bank i UBS ma mieć nazwę Utility Settlement Coin (USC). Jak twierdzą banki, dzięki transakcjom wykonywanym za pośrednictwem tej waluty, system finansowy będzie bardziej wydajny.

Jak podały banki, zakończyły się właśnie „prace strukturalne” nad nową kryptowalutą i teraz przez najbliższy rok będą trwały testy w środowisku bankowym. Wygląda więc na to, że pod koniec przyszłego roku możemy się spodziewać pierwszej transakcji wykonanej z pośrednictwem waluty USC.

Kryptowaluta UCS, tworzona jest przez firmę Clearmatics Technologies. Pracę nad nią rozpoczęły się już w roku 2015.

Jak twierdzą przedstawiciele banków, toczone są rozmowy związane z tą kryptowalutą zarówno z bankami centralnymi jak i innymi regulatorami odpowiedzialnymi za dystrybucję walut.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz