Brokerzy Forex

Inwestycje zagraniczne na wyciągnięcie ręki. Wymiana walut w XTB już dostępna

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Obecnie, rozpoczęcie inwestowania na rynkach zagranicznych nie powinno sprawiać większych problemów nawet początkującym inwestorom. Z całą pewnością nie sprawia ich klientom XTB, którzy mając dostęp do tysięcy instrumentów notowanych na 16 najpopularniejszych giełdach świata mogą od teraz wymieniać waluty bezpośrednio na platformie transakcyjnej.

Polscy klienci XTB mogą prowadzić swoje konta w trzech różnych walutach – PLN, EUR oraz USD. Dla wielu inwestorów “podstawowym” rachunkiem pozostanie ten, prowadzony w walucie narodowej – PLN. Doskonale sprawdzi się on w przypadku inwestowania w instrumenty denominowane w złotówkach. Jednak zakup akcji na rynkach zagranicznych będzie wiązał się z koniecznością wymiany walut. Od 12 marca użytkownicy platformy inwestycyjnej XTB mogą w prosty i wygodny sposób wymienić walutę pomiędzy swoimi rachunkami bezpośrednio na platformie xStation 5.

To kolejny krok w kierunku demokratyzacji inwestowania. Naszym celem jest minimalizowanie barier inwestycyjnych dla każdego, kto chciałby ulokować swoje środki na giełdach zagranicznych. Dzięki wprowadzeniu naszej wewnętrznej wymiany walut, inwestorzy będą mogli przejść cały proces wyłącznie w XTB, bez potrzeby szukania atrakcyjniejszych opcji na rynku – mówi Omar Arnaout, prezes zarządu XTB.

Wymień walutę bezpośrednio na platformie XTB

Nowa usługa związana jest ze świadczeniem usług maklerskich – nie stanowi działalności kantorowej – w związku z czym przewalutowane środki mogą zostać wykorzystane na zakup instrumentów finansowych notowanych w innej walucie. Warunki wymiany walut dla klientów brokera są jednak wyjątkowo atrakcyjne. Aby dokonać przewalutowania, należy posiadać minimum dwa rachunki prowadzone w różnych walutach. W przypadku dwóch kont o tej samej walucie można jak do tej pory swobodnie przesłać środki pomiędzy nimi. Obowiązuje jednak limit dla jednego przewalutowania, który wynosi aż 14 000 EUR. Prowizja za wymianę jest określona parametrem i w trakcie dni roboczych będzie sięgać 0,5% kwoty środków poddawanych wymianie (0,8% w weekendy i święta).

Jak dokonać wymiany walut w XTB?

To proste – wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto xStation 5 i skorzystasz z opcji “Transfer”. Wymiany możesz dokonać również w Pokoju Inwestora, poprzez zakładkę “Przelew wewnętrzny”. Wystarczy, że wybierzesz na które konto chcesz przelać środki, a system automatycznie przeliczy wybraną kwotę po aktualnym kursie wymiany oraz poinformuje Cię o wysokości prowizji.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz