Pozostałe

Czym są opcje binarne?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Ile jest sposobów na inwestowanie pieniędzy? Najłatwiej powiedzieć, że niezliczona ilość. Jedne są bardziej ryzykowne inne mniej, jedne dają nam większe możliwości zysku inne mniejsze, do jednych wystarczy nam tylko odrobina wiedzy, a inne wymagają wiedzy wszechstronnej. Najważniejsze jednak jest to, że dzięki nim możemy pomnażać nasze oszczędności, chociaż czasem niestety na skutek błędnych decyzji możemy je stracić.

Jednym z najnowszych sposobów na pomnażanie swoich pieniędzy są opcje binarne. Jak dzięki nim możemy zarabiać? Odpowiedź jest bardzo prosta. Po prostu musimy trafnie przewidywać, czy wartość poszczególnych aktywów finansowych wzrośnie czy też obniży się. Wydaje się to niezmiernie proste, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Okazuje się, że potrzeba mieć sporo wiedzy na ten temat, a ponadto niezbędne także będzie też i szczęście.

Jakie aktywa możemy „obstawiać”? Mówimy tu o walutach, o akcjach o surowcach itp. Brokerzy opcji binarnych oferują nam wiele możliwości, więc spokojnie możemy wybrać coś, co będzie nam najbardziej odpowiadało. A jak to wygląda w praktyce? Po wybraniu jakiegoś brokera opcji binarnych i założenia u niego konta, będziemy mogli wybierać i zarabiać. Musimy przewidzieć, jak w ciągu określonego czasu zachowa się waluta czy akcja. Powiedźmy, że założymy, że w ciągu najbliższych 5 minut wartość dolara do złotówki wzrośnie i postawimy na to 100 dolarów. Jeżeli tak się stanie, broker oddaje nam wpłacone przez nas 100 dolarów plus naszą nagrodę, której wartość znamy wcześniej. Zwykle będzie to około 70 dolarów. Jednakże jeśli wartość dolara do złotówki zmaleje, to wtedy broker zabierze nam kwotę, którą zainwestowaliśmy.

Rozróżniamy kila rodzajów transakcji związanych z opcjami binarnymi. Jednakże najbardziej popularne są dwa:

opcje typu dół góra – o takich transakcjach mówiliśmy w naszym przykładzie. Po prostu musimy przewidzieć, czy wartość danego aktywa zwiększy się lub zmniejszy w określonym czasie,
opcje typu dotknięcie – brak dotknięcia – w tym rodzaju transakcji, musimy przewidzieć, czy jakieś aktywo „dotknie” czy też „nie dotknie” wartości, którą wskażemy. Musi to nastąpić we wskazanym przedziale czasowym.

Nie sposób nie zauważyć, że opcje binarne to swoistego rodzaju gra, mająca wiele wspólnego z hazardem. Albowiem nie da się do końca racjonalnie przewidzieć, jak aktywa będą się zachowywać. Zależy to od wielu czynników, na które w ogóle nie mamy wpływu. Mówimy tu o czynnikach ekonomicznych, politycznych czy społecznych. Oczywiście nie jest powiedziane, że nikt nie zarabia na opcjach binarnych. Jednakże nie ma takich ludzi dużo.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz