Wymiana walut

5 najczęściej zadawanych pytań przed skorzystaniem z kantora internetowego.

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Aby najkorzystniej wymienić waluty, najlepiej jest skorzystać z kantoru internetowego. Wie o tym coraz więcej osób. Niestety część z nich nie jest do końca przekonana, do tego sposoby wymiany i zanim zdecyduje się w końcu zarejestrować w jednym z kantorów, zadaje sobie i innym wiele pytań. Poniżej zebraliśmy te, z którymi spotykamy się najczęściej. Oczywiście udzielimy też na nie odpowiedzi.

  1. Czy wymieniając walutę w Internecie muszę mieć konto walutowe?

Jeszcze do niedawna odpowiedź na to pytanie była bardzo prosta – TAK. Albowiem gdy chcemy zamienić złotówki na jakąś walutę, najpierw przelewamy z naszego konta złotówkowego pieniądze na rachunek w kantorze online, a później po wymianie kantor musi nam gdzieś pieniądze czyli obcą walutę przesłać. Na rachunek złotówkowy nie może tego zrobić, więc musimy posiadać konto walutowe w jakimś banku. Nie musimy się jednak obawiać, gdyż większość banków nie pobiera opłat za posiadanie takiego konta a samo założenie trwa kilka minut.

Od niedawna mamy też inną alternatywę. Otóż należący do Raiffeisen Polbank Rkantor, daje nam możliwość odbioru waluty w oddziale banku lub w bankomacie. Jest to na pewno ciekawa alternatywa dla tych, którzy wymieniają waluty tylko sporadycznie i nie chcą w związku z tym zakładać konta walutowego.

  1. Czy waluty w Internecie możemy wymieniać 24 godziny na dobę?

Większość kantorów, daje nam możliwość wymieniana walut przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Jednakże musimy sobie zdawać sprawę z tego, że kantory internetowe pracują „na okrągło”, ale banki już nie. W związku z tym, może się zdarzyć, że zlecając przelew z naszego banku do kantoru w piątek wieczorem, środki trafią do niego dopiero w poniedziałek przed południem. W związku z tym dopiero po zasileniu naszego konta w kantorze, możliwa będzie wymiana i odesłanie na nasze konto potrzebnej nam waluty.

  1. Czy wymiana walut w Internecie jest bezpieczna?

Jeżeli zachowujemy wszelkie standardy związane z bezpieczeństwem, na pewno wymiana walut w Internecie jest bezpieczna i wpłaconych przez nas środków nie stracimy. To standardów tych zaliczamy, chronienie naszego hasła do kantoru, korzystanie tylko z prywatnych komputerów lub telefonów do logowania się na swoje konto w kantorze, wylogowanie się ze swoje konta po zakończeniu transakcji itp. Kantory internetowe, zwłaszcza te najlepsze, stosują podobne zabezpieczenia jak banki, a raczej nie mamy obaw jeśli chodzi o te instytucje.

  1. Jaki kantor internetowy wybrać?

Na to pytanie jest bardzo ciężko odpowiedzieć, gdyż każdy z nas zwraca uwagę na coś innego. Dla jednych najważniejsze będzie bezpieczeństwo transakcji, a dla innych najlepszy kurs. Niektórzy będą zwracali uwagę na promocje i szczególne okazje, a jeszcze inni na przyjazny interfejs strony internetowej i swoboda poruszania się po niej. Dlatego warto przetestować kilka kantorów, zarejestrować się na nich i samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie.

  1. Jak sprawdzić wiarygodność kantoru?

Aby sprawdzić czy dany kantor jest wiarygodny, warto najpierw sprawdzić, czy jest on nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Możemy też sprawdzić rejestry KRS, gdyż dzięki temu uzyskamy informację czy nie jest on w stanie upadłości. Powinniśmy też sprawdzić, w jaki sposób zabezpiecza on transakcje (czy są one szyfrowane systemem SSL, czy kantor potwierdza transakcje za pomocą SMS-a itp.). Możemy też sprawdzić opinie na temat danego kantoru w Internecie, jednakże nie powinny one odgrywać decydującej roli w wyborze kantoru, gdyż nigdy do końca nie wiemy, kto je umieszcza.

To chyba najczęściej zadawane pytania przez tych, którzy zastanawiają się, czy warto korzystać z kantorów online. Oczywiście może być ich więcej, gdyż każdy ma inne wątpliwości. Najlepiej jednak osobiście przekonać się o tym czy warto wymieniać waluty przez Internet, zakładając w jednym z kantorów konto i wymieniając niewielką kwotę. Wtedy sami przekonamy się jak to wszystko funkcjonuje i czy nie powinniśmy i my z tej oferty skorzystać.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

Pozostaw komentarz