Artykuły

Czy u legalnych bukmacherów można obstawiać w złotówkach?

Zamieszczono przez KantoryWalut.pl

Obstawiając u legalnych bukmacherów internetowych nie trzeba martwić się o to, że polska złotówka nie będzie dostępna jako podstawowa waluta. Zdarza się, że padają pytania: „dlaczego do bukmachera nie można wpłacić złotówek a jedynie EUR lub USD?” lub stwierdzenia w stylu: „największym minusem tego bukmachera jest to, że trzeba obstawiać w EUR, a wygodniej byłoby w PLN”. Jeśli taka sytuacja ma miejsce to oznacza, że firma której dotyczy ten problem nie działa w Polsce legalnie i warto zdawać sobie z tego sprawę.

Przypomnijmy, że w Polsce działać zgodnie z prawem mogą wyłącznie bukmacherzy, którzy otrzymali zezwolenie wydawane przez Ministerstwo Finansów. Firmy takie nie mogą oferować graczom kasyna czy możliwości gry w pokera, a jedynie zakłady bukmacherskie. Na tę chwilę bukmacherów posiadających polskie zezwolenie na działalność przez sieć Internet jest zaledwie dziewięciu, a jak rozpoznać takie firmy można przeczytać na https://www.wygranaonline.com/legalni-bukmacherzy/. Natomiast gra we wszystkich pozostałych firmach, które działają przez Internet a nie posiadają polskiego zezwolenia jest w naszym kraju nielegalna i grożą za to poważne konsekwencje. Sytuacja, w której bukmacher nie oferuje możliwości wykonania wpłaty na konto gracza w PLN lub wnoszenia zakładów w polskiej walucie może więc dotyczy

wyłącznie firm nie posiadających polskiego zezwolenia (choć warto zauważyć, że wiele nielegalnych w Polsce firm obsługuje polską walutę PLN). Jeśli wybrałeś legalnego bukmachera to z pewnością nie będziesz miał problemów z wykonaniem wpłaty na konto gracza i grą w polskich złotówkach. Bukmacherzy działający nielegalnie nawet jeśli oferują możliwość wpłaty w PLN to i tak metody dokonania takiej wpłaty powinny być mocno ograniczone, co wynika z przepisów prawa. Firmy, które nie otrzymały polskiego zezwolenia nie mogą udostępniać klientom możliwości wpłaty za pośrednictwem szybkiego przelewu online i karty płatniczej. Legalni bukmacherzy oferują natomiast pełen wachlarz dostępnych możliwości wykonania wpłaty. W celu wpłaty pieniędzy do legalnego bukmachera można wykorzystać, m.in. kartę płatniczą (VISA/Mastercard), szybki przelew poprzez PayU, DotPay, TPay oraz Skrill i Neteller. Oczywiście możliwości wpłaty mogą być różne u różnych bukmacherów, jednak żaden bukmacher posiadający polskie zezwolenie na przyjmowanie zakładów w Polsce nie powinien zabraniać wykonania wpłaty w polskich złotych.

Na koniec chcielibyśmy ostrzec, że obstawianie zakładów bukmacherskich może doprowadzić do uzależnienia, dlatego nie warto wciągać się w grę. Jeśli postanowiłeś mimo wszystko rozpocząć obstawianie, to graj tylko u legalnych bukmacherów, a omijaj tych nie posiadających polskiego zezwolenia, gdyż konsekwencje prawne obstawiania u takich bukmacherów mogą być bardzo dotkliwe. Obstawiać zakłady mogą wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat.

Rate this post

O autorze

KantoryWalut.pl

Pomagamy w doborze najlepszych ofert wymiany walut w e-kantorach, piszemy na tematy rynków walutowych, poruszamy wszelkie kwestie związane z branżą kantorów online, tworzymy i publikujemy poradniki ukazujące w jaki sposób tanio, bezpiecznie i szybko wymieniać pieniądze w internecie.

2 komentarze

Pozostaw komentarz